OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Gynekologicko-porodnické oddělení havlíčkobrodské nemocnice obnovuje od února 2015 službu odběrů pupečníkové krve. Nemocnice navázala spolupráci s Národním centrem Tkání a Buněk a.s. v Brně.

„V současné době probíhá ještě doškolování personálu. Vybavení a vše potřebné již na porodnici máme k dispozici,“ upřesnil informace gynekolog Peter Rafaj. Národní Centrum Tkání a Buněk disponuje statutem zdravotnického a tkáňového zařízení a současně statutem výrobce léčivých přípravků – vyvíjí nové druhy léčby a zdravotnické materiály, které jsou založeny na mikro- a nanotechnologii. Součástí Národního Centra Tkání a Buněk je také nejmodernější banka pupečníkové krve v České republice.

REKLAMA

„Bližší informace k odběru pupečníkové krve v naší porodnici rodičkám poskytnou porodní asistentky na telefonu 569 472 397, odpovědným lékařem je Peter Rafaj,“ podotkla mluvčí brodské nemocnice Petra Černo.

Podle informací Národního Centra Tkání a Buněk se pupečníková krev dárců používá pro transplantace krvetvorby v řadě různých indikací. Mezi léčené choroby patří například leukémie, vrozené metabolické vady nebo vrozené poruchy imunity. Vlastní pupečníková krev se pro transplantaci krvetvorby používá zatím výjimečně. K léčbě leukémií vhodná není, lze ji ale s úspěchem použít k regeneraci krvetvorby postižené druhotně, například po léčbě chemoterapií nebo ozářením.

Více informací můžete najít na webových stránkách nemocnice http://www.onhb.cz/article.asp?nArticleID=1362 nebo na http://www.natic.cz/


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA