OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Projekt Take it v Litvě navštívili také studenti z Vysočiny

ti2Občanské sdružení Hodina H vyslalo další skupinu z České republiky na mezinárodní výměnu mládeže v rámci programu Mládež v akci. Náhodou šlo opět o Litvu a město Rokiškiš. Rokiškiš se nachází nedaleko lotyšských hranic a obyvatelstvo tvoří 14 tisíc místních občanů. Projekt nesl název Take it.

Číst dál...

Na koncertě Jaroslava Svěceného v Želivě se očekává rekordní návštěvnost

zeliv_klasterUž tuto sobotu 9. července uslyší Kostel Narození Panny Marie v Želivě nejlepší houslové a varhanní kombinace v podání světového houslového virtuosa Jaroslava Svěcenného a vynikajícího varhaníka Josefa Popelky. Vstupenky na koncert rychle mizí. Podle vyjádření pořadatelů půjde o vrcholné vystoupení druhého ročníku kulturního festivalu.

Číst dál...

VIDEO: Přebor Čech ovládl minulý víkend Pelhřimov

minigolf_pelhrimovO víkendu 25. a 26. června proběhl v Děkanské zahradě v Pelhřimově přebor Čech v minigolfu. Turnaje se zúčastnilo sedmdesát hráčů z oblasti Čech s druhou a vyšší výkonnostní třídou. Vzhledem ke kvalitnímu hráčskému obsazení a vysokým standardům drah se očekávalo pokoření stávajících rekordů hřiště, čehož také bylo nakonec dosaženo. PODÍVEJTE SE NA ATMOSFÉRU PELHŘIMOVSKÉHO PŘEBORU ČECH!

Číst dál...

Kraj předal nové výjezdové stanoviště ZZS v Kamenici nad Lipou

zachranka_02Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina zanese do své mapy nové výjezdové stanoviště. Novostavba v Kamenici nad Lipou má zajistit neodkladnou přednemocniční lékařskou péči pro jihozápadní část kraje Vysočina. Nové stanoviště za téměř 12,5 milionů korun vyrostlo na jižním okraji průmyslové zóny v Masarykově ulici za deset měsíců.

Číst dál...

VIDEO: Anonym hrozil pelhřimovskému Penny Marketu bombou

policejni_paskaChvíle strachu zažili ve čtvrtek v podvečer zaměstnanci a nakupující Penny Marketu v Nádražní ulici v Pelhřimově. Krátce před půl šestou zavoval na linku 158 anonym, který nahlásil, že je v Penny Marketu bomba. Na místo okamžitě vyrazili policejní jednotky, hasiči i psovodi se psy. Evakuováno muselo být na 70 osob. Po více než dvouhodinovém pátrání byla akce ukončena s negativním výsledkem. Anonymnímu "vtipálkovi" nyní hrozí až pět let za mřížemi. VÍCE PROZRADILA MLUVČÍ PELHŘIMOVSKÉ POLICIE HANA KOTKOVÁ!

Číst dál...

VIDEO: Pelhřimov ozdobil obří šachový pěšec

obri_sachoy_pesec_30062011Pelhřimov – město rekordů si připsal do své sbírky všeho nej další unikát. Malý parčík na Svatovítském náměstí ozdobila obří šachová figurka. Největší šachový pěšec v České republice vysoký 2,5 m a vážící 1 200 kg je dalším přírůstkem mezi velikány Muzea rekordů a kuriozit.

Číst dál...

Vykradači aut opět udeřili, tentokrát na Pelhřimovsku

policie_svetloKameničtí policisté řeší případ vloupání do vozidla. Na dva mladíky, kteří nechali své auto bez dozoru ani ne hodinu, čekalo v pondělí nepříjemné překvapení. Když se vrátili ke svému autu, které nechali zaparkované u bývalého kamenolomu u Antonky, nestačili se divit. Veškeré osobní věci a peníze byli pryč.

Číst dál...

Obří šachová figura se bude vznášet nad hlavami lidí

nejvetsi_sachy_na_sveteNejvětší šachový pěšec v České republice vysoký 2,5 m a vážící 1 200 kg bude v Pelhřimově vévodit náměstíčku poblíž kostela svatého Víta. Půjde o další exponát Muzea rekordů a kuriozit, který bude natrvalo umístěn v exteriéru města (na Masarykově náměstí se již od loňska tyčí největší turistický rozcestník a na budově radnice pak nejmenší jezdecká socha na světě). Ve středu 29. června v 11.15 začne operace, při níž bude jeřáb bílou figurku se znakem města stěhovat do miniparčíku na Svatovítském náměstí.

Číst dál...

REKLAMA