OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: 16. ročník recesistické akce „Sedlický úprk"

sedlicky_uprk_001Šestnáctý ročník recesistické akce „Sedlický úprk“ odstartoval v sobotu 23. července z pelhřimovského Masarykova náměstí. Nadšená parta letních lyžařů, oděna do nejlepších kousků své garderóby vyrazila na sluncem rozpálenou  7 km  dlouhou trať. Odpoledne závodníci dorazili do cíle v Nové Bukové, kde se po náročném závodu zaslouženě osvěžili v rybníce.

Číst dál...

VIDEO: Nový rekord v žonglování na třímetrové jednokolce

rekord_zongler_21072011V Pelhřimově padl další neobvyklý rekord! Josef Wertheim dokázal na prostranství před vstupem do Muzea rekordův a kuriozit nejen ustálit svůj pohyb a balancovat na extrémně vysoké jednokolce, ale navíc zvládl současně i po dobu 3,74 vteřin žonglovat se třemi půlmetrovými kužely.

Číst dál...

Zapomenutá kaple ožije poutníky

anna_kaple_ikonaKdyž před několika lety vznikl seznam 70 nejohroženějších církevních památek v republice, měl v něm kraj Vysočina dva zástupce. Nevratně poškozenou kapli sv. Kříže u Herálce u Humpolce a kapli sv. Anny u Pelhřimova. Osud zapomenuté kaple sv. Anny se od roku 2007 snaží změnit malá skupinka dobrovolníků z občanského sdružení Zelené srdce. Za čtyři roky se jim podařilo vyčistit od suti vnitřek kaple, od náletových dřevin její okolí a zahájit první záchranné práce na vlastní kapli.

Číst dál...

Lupič byl dopaden během několika minut

benzinka_ikoV pondělí 18. července krátce před 23 hodinou bylo na linku 158 oznámeno, že na BČS v Humpolci došlo k loupežnému přepadení obsluhy. Čerpací stanice byla v té době otevřena pro veřejnost.

Číst dál...

Projděte se ke Křemešnickým studánkám

studanka_kremesnik_ikonaV letních vedrech představují studánky při procházkách a výletech lákavé občerstvení. V podvečer 21. července 2011 jich můžete navštívit hned několik a dozvědět se přitom o nich mnoho zajímavého. Sdružení Zelené srdce vás zve na letní procházku kolem Křemešnických studánek v okolí Křemešníku u Pelhřimova.

Číst dál...

REKLAMA