OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Hodina H se zúčastnila projektu Krok za krokem Evropou

sbste3_ikonaObčanské sdružení Hodina H z Pelhřimova vyslalo ve dnech 3. až 10. 6. 2011 skupinu mladých lidí z České republiky na projekt Step by step through Europe neboli Krok za krokem Evropou. Celkem čtyři mládežníci vyrazili na mezinárodní výměnu mládeže v rámci programu Mládež v akci v městečku Rokiškis v Litvě.

Číst dál...

Kraj udělil první osvědčení k bezpečnému připojení k internetu

kraj_vysocina_logoTento týden udělil kraj Vysočina první firmě poskytující internetové připojení známku bezpečnosti „DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET“. Nové označení mající charakter doporučení má upozornit veřejnost na kvalitní službu, kterou lze s jistotou používat. „Jako první značku bude užívat společnost WIFCOM, která působí na Pelhřimovsku,“ prozradil Petr Pavlinec, vedoucí krajských informatiků.

Číst dál...

Začal lov dravých ryb, rybáři na Vysočině hlásí první unikátní úlovky

ondra_sumec_21062011Každý milovník rybaření netrpělivě čeká na 16. červen, kdy se otevírají řeky, přehradní nádrže a rybníky pro lovce dravých ryb - štik, candátů a sumců. První rybářské úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Své o tom ví i Ondřej Tůma z Pelhřimova, kterému se o víkendu v noci podařilo v nádrži Trnávka chytit neuvěřitelný kousek, a to 197 cm dlouhého sumce.

Číst dál...

Španělská Silla hostila závěrečné setkání projektu partnerství měst

silla2-1Občanské sdružení Hodina H vyslalo tři zástupce kraje Vysočina do španělského města Silla na poslední setkání v rámci projektu partnerství měst European Youth Cities Network. Jedním členem výpravy byla studentka z Želiva a další dva zástupci Oddělení mládeže a sportu Krajského úřadu Vysočina v Jihlavě. Česká delegace společně s ostatními skupinami z Itálie, Řecka, Francie a Španělska tak uzavřela jednoroční spolupráci pěti evropských měst, která ale určitě nekončí.

Číst dál...

Šéfem vodních cest se stal Jiří Blažek z Pelhřimova

jiri_blazek_top09Ministr dopravy Radek Šmerda jmenoval do čela Ředitelství vodních cest zkušeného manažera z Vysočiny Jiřího Blažka, který v konkurenci devíti uchazečů předložil ministerstvu nejlepší plán, jak vyvést firmu z krize. Ministr od nového šéfa očekává především bezodkladnou analýzu a nápravu pochybného hospodaření, které za sebou nechalo předchozí vedení.

Číst dál...

Další ročník pelhřimovského festivalu rekordů je za námi

rekordy_zaloudek_zdvihani_13062011V průběhu festivalu rekordů a kuriozit, který proběhl pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka a starosty Pelhřimova – města rekordů Leopolda Bambuly a který navštívilo 12 tisíc diváků, bylo do výsledkové listiny zapsáno 99 rekordů. Akce, jejíž program byl avizován již několika předfestivalovými rekordy, proběhla podle předem stanoveného harmonogramu a bez žádného zranění rekordmanů či jakéhokoliv incidentu.

Číst dál...

REKLAMA