OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Dvě cizinky žijící na Vysočině byly vyhoštěny z České republiky

policie_detailPolicisté z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina v rámci své operativní činnosti zjistili, že v Humpolci jsou ubytovány dvě ženy cizí státní příslušnosti. Obě tyto ženy měly ukrajinské vízum Schengenského typu s platností do konce srpna letošního roku. Jedna z žen je dvacetiletá studentka a druhé ženě je sedmadvacet let.

Číst dál...

VIDEO: Převrácený kamion blokoval dopravu z Humpolce do Pelhřimova

IMG_2164V pondělí krátce před před půl sedmou hodinou večer jel třicetiletý řidič nákladního vozidla Iveco s návěsem po silnici I. třídy č. 34 směrem od Humpolce k Pelhřimovu. U motorestu Poříčí se plně nevěnoval řízení svého vozidla a na rovném úseku komunikace vjel se soupravou vpravo mimo komunikaci, kde havaroval.
PODÍVEJTE SE NA ZÁBĚRY PŘÍMO Z MÍSTA PONDĚLNÍ NEHODY!

Číst dál...

VIDEO: Miroslav Oros pokořil světový rekord, za 90 dní uletěl na padáku 9132 km

Oros_XCzech_Cesky_rekord_PAV9240První měsíc bojoval s velkou zimou a se silným nachlazením, pak s krizí, kdy se musel do létání nutit a nakonec musel likvidovat ztrátu, kterou nabral kvůli špatnému počasí. Řeč je o novém světovém rekordmanovi v motorovém paraglidingu, kterým je pětatřicetiletý Ústečan Miroslav Oros – sportovní pilot, který se profesionálně věnuje fotografii a filmové tvorbě. SVĚTOVÝ REKORDMAN NAVŠTÍVIL I PELHŘIMOV MĚSTO REKORD, PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O JEHO CESTĚ ZA VYSNĚNÝM CÍLEM!

Číst dál...

V Pelhřimově řádil v noci žhář

hasici_007Hasiči v Pelhřimově měli opravdu rušnou noc. Zatím neznámý žhář tu v centru města zapálil restaurační slunečník a o několik ulic dál odpadkový koš. První požár byl nahlášen jen čtyřicet minut po půlnoci, když začal před restaurací v Palackého ulici hořet slunečník. Netrvalo ani čtvrt hodiny a žhář udeřil podruhé. U autobusové zastávky v Průběžné ulici zapálil odpadkový. Ten oheň zcela zničil.

Číst dál...

V Želivě odhalí památník vězněným kněžím z koncentračního tábora

zeliv_klasterV želivském klášteře bude v sobotu 13. srpna slavnostně odhalena stěna ručně napsanými jmény 464 řeholníků a diecézních kněží, kteří zde byli za komunistického režimu vězněni v internačním táboře. Vzpomínková mše, která každoročně probíhá v želivském chrámu Narození Panny Marie, se letos zúčastní také arcibiskup Dominik Duka a hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Číst dál...

Hodina H v létě nelenoší

hodina.h_prazdniny_ikoLéto neznamená pro Hodinu H dovolenou, ale nabitý program pro nejmenší, mládež i seniory. Dílničky pro nejmenší jsou určeny dětem od 2 let. Děti se věnují kreativním aktivitám, vaří, cvičí a tančí, ale samozřejmě nejsou vynechány ani pohádky, říkanky a písničky.

Číst dál...

Senioři z domova v Onšově objeli na rotopedu třikrát svět

onsovKlienti Domova důchodců v Onšově na Pelhřimovsku dokázali vytvořit úctyhodný sportovní rekord. Od roku 1999 do dnešního dne zvládli “našlapat“ na domácích rotopedech 120 tisíc kilometrů. Na čtyřech kolech se za dva roky vystřídalo třiatřicet důchodců, kteří třikrát obkroužili celý svět. Magickou hranici dnes slavnostně pokořila osmaosmdesátiletá Marie Nevšímalová, která má kilometrů v nohách ze všech nadšenců nejvíce, rovných třicet tisíc kilometrů. V závěrečných metrech účastníky podpořil i Petr Krčál, radní kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.

Číst dál...

REKLAMA