OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V Pelhřimově řádil v noci žhář

hasici_007Hasiči v Pelhřimově měli opravdu rušnou noc. Zatím neznámý žhář tu v centru města zapálil restaurační slunečník a o několik ulic dál odpadkový koš. První požár byl nahlášen jen čtyřicet minut po půlnoci, když začal před restaurací v Palackého ulici hořet slunečník. Netrvalo ani čtvrt hodiny a žhář udeřil podruhé. U autobusové zastávky v Průběžné ulici zapálil odpadkový. Ten oheň zcela zničil.

Číst dál...

V Želivě odhalí památník vězněným kněžím z koncentračního tábora

zeliv_klasterV želivském klášteře bude v sobotu 13. srpna slavnostně odhalena stěna ručně napsanými jmény 464 řeholníků a diecézních kněží, kteří zde byli za komunistického režimu vězněni v internačním táboře. Vzpomínková mše, která každoročně probíhá v želivském chrámu Narození Panny Marie, se letos zúčastní také arcibiskup Dominik Duka a hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Číst dál...

Hodina H v létě nelenoší

hodina.h_prazdniny_ikoLéto neznamená pro Hodinu H dovolenou, ale nabitý program pro nejmenší, mládež i seniory. Dílničky pro nejmenší jsou určeny dětem od 2 let. Děti se věnují kreativním aktivitám, vaří, cvičí a tančí, ale samozřejmě nejsou vynechány ani pohádky, říkanky a písničky.

Číst dál...

Senioři z domova v Onšově objeli na rotopedu třikrát svět

onsovKlienti Domova důchodců v Onšově na Pelhřimovsku dokázali vytvořit úctyhodný sportovní rekord. Od roku 1999 do dnešního dne zvládli “našlapat“ na domácích rotopedech 120 tisíc kilometrů. Na čtyřech kolech se za dva roky vystřídalo třiatřicet důchodců, kteří třikrát obkroužili celý svět. Magickou hranici dnes slavnostně pokořila osmaosmdesátiletá Marie Nevšímalová, která má kilometrů v nohách ze všech nadšenců nejvíce, rovných třicet tisíc kilometrů. V závěrečných metrech účastníky podpořil i Petr Krčál, radní kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.

Číst dál...

VIDEO: 16. ročník recesistické akce „Sedlický úprk"

sedlicky_uprk_001Šestnáctý ročník recesistické akce „Sedlický úprk“ odstartoval v sobotu 23. července z pelhřimovského Masarykova náměstí. Nadšená parta letních lyžařů, oděna do nejlepších kousků své garderóby vyrazila na sluncem rozpálenou  7 km  dlouhou trať. Odpoledne závodníci dorazili do cíle v Nové Bukové, kde se po náročném závodu zaslouženě osvěžili v rybníce.

Číst dál...

REKLAMA