OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Pelhřimov ozdobil obří šachový pěšec

obri_sachoy_pesec_30062011Pelhřimov – město rekordů si připsal do své sbírky všeho nej další unikát. Malý parčík na Svatovítském náměstí ozdobila obří šachová figurka. Největší šachový pěšec v České republice vysoký 2,5 m a vážící 1 200 kg je dalším přírůstkem mezi velikány Muzea rekordů a kuriozit.

Číst dál...

Vykradači aut opět udeřili, tentokrát na Pelhřimovsku

policie_svetloKameničtí policisté řeší případ vloupání do vozidla. Na dva mladíky, kteří nechali své auto bez dozoru ani ne hodinu, čekalo v pondělí nepříjemné překvapení. Když se vrátili ke svému autu, které nechali zaparkované u bývalého kamenolomu u Antonky, nestačili se divit. Veškeré osobní věci a peníze byli pryč.

Číst dál...

Obří šachová figura se bude vznášet nad hlavami lidí

nejvetsi_sachy_na_sveteNejvětší šachový pěšec v České republice vysoký 2,5 m a vážící 1 200 kg bude v Pelhřimově vévodit náměstíčku poblíž kostela svatého Víta. Půjde o další exponát Muzea rekordů a kuriozit, který bude natrvalo umístěn v exteriéru města (na Masarykově náměstí se již od loňska tyčí největší turistický rozcestník a na budově radnice pak nejmenší jezdecká socha na světě). Ve středu 29. června v 11.15 začne operace, při níž bude jeřáb bílou figurku se znakem města stěhovat do miniparčíku na Svatovítském náměstí.

Číst dál...

Hodina H se zúčastnila projektu Krok za krokem Evropou

sbste3_ikonaObčanské sdružení Hodina H z Pelhřimova vyslalo ve dnech 3. až 10. 6. 2011 skupinu mladých lidí z České republiky na projekt Step by step through Europe neboli Krok za krokem Evropou. Celkem čtyři mládežníci vyrazili na mezinárodní výměnu mládeže v rámci programu Mládež v akci v městečku Rokiškis v Litvě.

Číst dál...

Kraj udělil první osvědčení k bezpečnému připojení k internetu

kraj_vysocina_logoTento týden udělil kraj Vysočina první firmě poskytující internetové připojení známku bezpečnosti „DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET“. Nové označení mající charakter doporučení má upozornit veřejnost na kvalitní službu, kterou lze s jistotou používat. „Jako první značku bude užívat společnost WIFCOM, která působí na Pelhřimovsku,“ prozradil Petr Pavlinec, vedoucí krajských informatiků.

Číst dál...

Začal lov dravých ryb, rybáři na Vysočině hlásí první unikátní úlovky

ondra_sumec_21062011Každý milovník rybaření netrpělivě čeká na 16. červen, kdy se otevírají řeky, přehradní nádrže a rybníky pro lovce dravých ryb - štik, candátů a sumců. První rybářské úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Své o tom ví i Ondřej Tůma z Pelhřimova, kterému se o víkendu v noci podařilo v nádrži Trnávka chytit neuvěřitelný kousek, a to 197 cm dlouhého sumce.

Číst dál...

Španělská Silla hostila závěrečné setkání projektu partnerství měst

silla2-1Občanské sdružení Hodina H vyslalo tři zástupce kraje Vysočina do španělského města Silla na poslední setkání v rámci projektu partnerství měst European Youth Cities Network. Jedním členem výpravy byla studentka z Želiva a další dva zástupci Oddělení mládeže a sportu Krajského úřadu Vysočina v Jihlavě. Česká delegace společně s ostatními skupinami z Itálie, Řecka, Francie a Španělska tak uzavřela jednoroční spolupráci pěti evropských měst, která ale určitě nekončí.

Číst dál...

REKLAMA