OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Na kompostárně v říjnu prodlouží otvírací dobu

S podzimem a příhodnějšími klimatickými podmínkami se zahrádkáři pouštějí do výsadbových prací a k tomu budou potřebovat kompost. Pokud nemají vlastní, jistě uvítají služby kompostárny pelhřimovských technických služeb. Na zvýšený zájem zákazníků jsou tam připraveni.

Číst dál...

Kamenice nad Lipou bude hostit nejlepší oráče z Česka

První říjnový víkend se nejlepší oráči z Česka sjedou do Kamenice nad Lipou na 45. Mistrovství České republiky v orbě. Na pozemcích zemědělského družstva Kalich se utkají přibližně čtyři desítky soutěžících ve třech disciplínách, a to dvou- a tříradličný jednostranný klasický pluh, dvou- a tříradličný otočný oboustranný pluh a čtyř- a víceradličný pluh. Společně s mistrovským kláním v orbě moderními traktory se uskuteční také soutěž v orbě koňmi a historickou technikou. Samotná soutěž začíná 6. října v 9.45 na zemědělských pozemcích v místní části Vodná.

Číst dál...

VIDEO: Na Vysočině čerpá zkušenosti mládež z Běloruska i Ukrajiny

Kraj Vysočina úzce spolupracuje s Minskou oblastí v Bělorusku a Ukrajinským Užgorodem a jeho okolím. V rámci spolupráce se poslední sprnový víkend uskutečnily hned dva projekty pro mládež. V naší reportáži vám přiblížíme o jaké projekty se jedná, zeptali jsme se také na názor samotných účastníků a ambasadorů obou projektů.

Číst dál...

Kraj Vysočina projektuje pro pelhřimovskou nemocnici nový pavilon pro tři odborná oddělení

Kraj Vysočina zahájil projektování nového pavilonu pro Nemocnici Pelhřimov. Na pozemku určeném pro rozvoj v těsné blízkosti ředitelství má v budoucnu stát pětipodlažní objekt se zázemím pro dětské, gynekologicko-porodnické a neurologické oddělení. Budova by měla být propojena s klíčovými, především lůžkovými provozy nemocnice páteřní osou tří nadzemních spojovacích krčků.

Číst dál...

REKLAMA