OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Výstava se za stoletím republiky ohlédne očima umělců

Na uplynulé století republiky se v pelhřimovském Muzeu Vysočiny podívají skrze umění. V úterý 21. srpna zahájí vernisáž výstavu „Modli se za Československo“, kterou připravují kurátoři Karol Lovaš a Hana Zrno Vondrů. Návštěvníkům představí díla významných osobností českého i slovenského výtvarného umění. Komentované prohlídky výstavy, která potrvá do konce září, se zájemci mohou zúčastnit 28. srpna.

Číst dál...

Kriminalisté dopadli pachatele loupeže

Pelhřimovským kriminalistům se na základě intenzivního prověřování podařilo dopadnout pachatele loupežného přepadení, ke kterému došlo na konci března letošního roku v Humpolci. Maskovaný muž na Horním náměstí přepadl jednu z prodejen a pod pohrůžkou použití přineseného nože si odnesl finanční hotovost. Případ policisté objasnili a pachatele vypátrali. Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže, který je obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

Číst dál...

Červnová výměna mládeže v Portugalsku s Hodinou H

Během červnových dnů vyslala pelhřimovská organizace Hodina H skupina šesti mladých lidí nejen z Kraje Vysočina na projekt v Portugalsku. Různorodá skupina se vydala do Lisabonu na dvoutýdenní výměnu mládeže s názvem You(th) Inspire(s) Europe.

Číst dál...

Humpolečtí podpoří sběrem baterií nejen životní prostředí, ale možná i charitní Šatník

Pomoc pro lidi v nouzi, opora pro ty, kteří se chtějí zase postavit zpět na vlastní nohy nebo dobrý start pro dlouhodobě nezaměstnané. To je hlavní smysl činnosti Střediska charitní pomoci v Humpolci při Oblastní charitě Havlíčkův Brod, kterému se přezdívá Šatník. A právě Šatník může získat finanční pomoc ve výši 50 000 Kč, a to v případě, že se v Humpolci do 15. října 2018 podaří vybrat největší množství baterií v přepočtu na jednoho úředníka městského úřadu. Město se totiž zapojilo do projektu v Kraji Vysočina nazvaného Baterkománie.

Číst dál...

Okresní hospodářská komora má za sebou další ročník Podnikatelského koktejlu

Rok se s rokem sešel a Okresní hospodářská komora Pelhřimov má za sebou další ročník Podnikatelského koktejlu.Tento rok se vše odehrálo 21. června 2018, zástupci významných firem a úspěšní podnikatelé měli možnost se opět setkat. Koktejl se uskutečnil v nově otevřené Humpolecké 8SMIČCE – zóně pro umění, kde si hosté mohli vychutnat příjemný podvečer v prostředí se současným a moderním uměním.

Číst dál...

REKLAMA