Praha 10 chce vyřešit spor o Ďolíček do konce letošního roku

Čtyři výtisky memoranda mezi Prahou 10 a hlavním městem Praha dorazí v nejbližších dnech na úřad městské části. Klíčový dokument, který upravuje podmínky využití pozemků sousedících se stadionem Ďolíček, by měli opakovaně schválit zastupitelé městské části na svém nejbližším jednání.

Číst dál...

Metropolitní plán opět počítá s překladištěm v Malešicích, Praha 10 je proti

Praha 10 dlouhodobě nesouhlasí s umístěním železničního překladiště v oblasti Malešic. S jeho vznikem ale přitom počítá rozpracovaný Metropolitní plán. Městská část tak opět ke kontroverznímu překladišti zopakovala odmítavé stanovisko. Jde o jednu z hlavních připomínek, kterou k dokumentu tvořeném Institutem plánování a rozvoje (IPR) radnice Prahy 10 uplatňuje.

Číst dál...

Žáci základních škol Prahy 9 mají zajímavější pracovní výchovu

S myšlenkou přiblížit žákům základních škol řemeslné obory a povzbudit tak alespoň u některých z nich zájem o učňovské školství přišli začátkem roku 2016 zástupci Hospodářské komory hlavního města Prahy. Jejich původním záměrem bylo zahájení činnosti kroužků pracovní výchovy, určených žákům 6. a 7. tříd základní školy, pod vedením profesionálů z šesti cechů a pod patronací Hospodářské komory v prostorách Střední odborné školy stavební a zahradnické na Jarově. Nakonec se myšlenka promítla přímo do výuky.

Číst dál...

Dopravní podnik opravil pomník u Libeňského mostu

Dopravní podnik hlavního města Prahy opravil pomník připomínající dosažení 100 kilometrů tramvajových tratí, které byly rekonstruovány s využitím velkoplošných panelů s blokovou kolejnicí. Jeho základní deska má symbolizovat část velkoplošného panelu a je v ní umístěna bloková kolejnice B1. Tu překrývá pamětní deska kruhového tvaru.

Číst dál...

REKLAMA