Praha nahrazuje stromy vykácené při přestavbě čistírny

Hlavní město se prostřednictvím své organizace Lesy hlavního města Prahy pustilo do výsadby stromů, které nahradí dřeviny pokácené při přestavbě a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod na Císařském ostrově. V Praze tak do konce listopadu přibude téměř 600 nových stromů.

Číst dál...

V Praze 5 by mohla vzniknout nová hokejová hala. Radnice se ptá veřejnosti

Radnice Prahy 5 se obrátila na občany s dotazem, zda by na území městské části měla vzniknout nová hokejová hala a případně na jakém místě. Oslovením veřejnosti reaguje vedení Prahy 5 na nabídku soukromého investora vybudovat v páté městské části nízkonákladovou a nízkorozpočtovou hokejovou halu, která by sloužila mládežnickému hokeji a široké veřejnosti.

Číst dál...

Školní jídelny Prahy 1 vařily podzimně – a moc dobře

 

Pomalu pečená kachní prsa s dýňovým pyré, kančí se šípkovou omáčkou a žemlovým knedlíčkem, krůtí maso na houbách, máslovou dýni s kuřecím masem, polévku z červené řepy, klasickou bramboračku, jelení ragú, čočkové rizoto se zeleninou anebo zadělávanou růžičkovou kapustu a další lákavé speciality si mohly na přelomu října a listopadu dát děti v jídelnách základních škol zřizovaných Městskou částí Praha 1.

Číst dál...

Kostel na Karlově má tři nové zvony

Na pražském Karlově se v neděli 30. října dopoledne poprvé rozezněly tři nové zvony, které byly odlity pro tamní kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého. Krásný obřad žehnání zvonů zahájil v 9.30 za velkého zájmu Pražanů pražský arcibiskup a primas český, kardinál Dominik Duka. Následovala slavnostní mše, které se zúčastnily policejní špičky, významní sponzoři i zástupci pražského magistrátu. Městskou část Praha 2 reprezentovala starostka Jana Černochová, která během mše pronášela přímluvy (modlitby věřících reflektující aktuální události) a místostarostka Alexandra Udženija.

Číst dál...

REKLAMA