Lékaři z Nemocnice na Bulovce završili v Jordánsku svou šestou misi

Na přelomu září a října byli lékaři Nemocnice Na Bulovce povoláni do jordánského hlavního města Ammánu na svou již šestou misi. Opět byla zaměřena na léčbu zraněných z války v Sýrii a syrských utečenců z utečeneckých táborů i operace syrských dětských a dospělých pacientů se získanými a vrozenými vadami pohybového aparátu.

Číst dál...

Zóna 30 v Praze 7 zvýší bezpečnost

Městská část Praha 7 plánuje od příštího roku zavést na Letné zónu se sníženou maximální povolenou rychlostí aut na 30 km/h. Do zóny by měla být zahrnuta převážná většina komunikací od ulice Bubenská směrem na Letnou. Vyjmuty z ní budou hlavní komunikace, jako jsou ulice Veletržní, Milady Horákové a Korunovační. Co toto opatření přinese řidičům a chodcům v Praze 7?

Číst dál...

Nejlepší provozovny Prahy 4 za rok 2016 už mají svá ocenění

Zástupce starosty Lukáš Zicha (STAN – Tučňák) předal ocenění nejlepším provozovnám Prahy 4 za rok 2016. Městská část vyhlásila letos již sedmý ročník soutěže o nejlepší provozovnu na území Prahy 4. Od dubna do června mohli zákazníci a obyvatelé městské části nominovat a hlasovat pro svou oblíbenou provozovnu prostřednictvím webové aplikace. Po sečtení všech odevzdaných hlasů jsou již známi vítězové jednotlivých kategorií.

Číst dál...

Za robotickými želvami v Motole

Žáci 6. ročníku ZŠ Pražačka se vypravili za želvami do Fakultní nemocnice v Motole. Završili tak výuku základů programování. Na vlastní oči se přesvědčili, co všechno může dokázat programátor.

Číst dál...

REKLAMA