Školní jídelny Prahy 1 vařily podzimně – a moc dobře

 

Pomalu pečená kachní prsa s dýňovým pyré, kančí se šípkovou omáčkou a žemlovým knedlíčkem, krůtí maso na houbách, máslovou dýni s kuřecím masem, polévku z červené řepy, klasickou bramboračku, jelení ragú, čočkové rizoto se zeleninou anebo zadělávanou růžičkovou kapustu a další lákavé speciality si mohly na přelomu října a listopadu dát děti v jídelnách základních škol zřizovaných Městskou částí Praha 1.

Číst dál...

Kostel na Karlově má tři nové zvony

Na pražském Karlově se v neděli 30. října dopoledne poprvé rozezněly tři nové zvony, které byly odlity pro tamní kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého. Krásný obřad žehnání zvonů zahájil v 9.30 za velkého zájmu Pražanů pražský arcibiskup a primas český, kardinál Dominik Duka. Následovala slavnostní mše, které se zúčastnily policejní špičky, významní sponzoři i zástupci pražského magistrátu. Městskou část Praha 2 reprezentovala starostka Jana Černochová, která během mše pronášela přímluvy (modlitby věřících reflektující aktuální události) a místostarostka Alexandra Udženija.

Číst dál...

Týden vědy a techniky letos nabízí šest stovek akcí

 

Co mají společného astrofyzik Jiří Grygar, fotograf Petr Jan Juračka, profesor imunologie Václav Hořejší, moderátor Daniel Stach, 3D tisk nebo film Kronika králů? Všechny je spojuje věda a 16. ročník festivalu Týden vědy a techniky Akademie věd České republiky, během kterého se do 13. listopadu uskuteční na šest stovek akcí po celé zemi. A pozor: vstup na veškerý program festivalu je zdarma.

Číst dál...

REKLAMA