Praha 13 má vlastní běžeckou školu

Běh pro zdraví na žebříčku individuálních sportovních aktivit jednoznačně vede. V Centrálním parku městské části Praha 13 je možné vidět běhat pro zdraví mnoho lidí všech věkových kategorií. Přitom mnozí z nich by se jistě rádi naučili, jak to dělat správně a efektivně, případně by rádi sdíleli tyto zážitky s někým dalším. Proto se městská část rozhodla zřídit veřejnou běžeckou školu. Úkolu předat své znalosti se zhostili zkušení trenéři lehkoatletického oddílu TJ Stodůlky Praha, a tak Běžecká škola Prahy 13 zahajuje svou zkušební činnost.

Číst dál...

Zóny placeného stání se v budoucnu zřejmě ještě rozšíří

Na území městské části Praha 8 byly 1. října 2016 zavedeny zóny placeného stání. Městská část proto pečlivě monitoruje situaci po jejich zavedení. Důraz je kladen na hraniční oblasti zón, které jsou podle zkušeností z ostatních městských částí nejvíce problematické.

Číst dál...

Pražané se zahřejí ekologickým teplem vyrobeným v největší teplárně v republice

Další významná část ekologizačního programu probíhá nyní v teplárně Mělník I, kterou v rámci Skupiny ČEZ provozuje společnost Energotrans, a. s. Jako dílčí projekt s názvem „Snížení emisí SOx v Elektrárně Mělník, K1 - K6“ přitom takzvaná druhá vlna ekologizace započala již v roce 2012, kdy byly zahájeny přípravy realizace opatření pro snížení emisí oxidu dusíku a emisí tuhých znečišťujících látek. Cílem celého ekologizačního programu je zajištění plnění závazných emisních limitů a tím další provoz největší teplárny v České republice.

Číst dál...

VIDEO: Antifosilní zákon zatím v nedohlednu

Antifosilní zákon je součástí programového prohlášení české koaliční vlády. Proto se toto téma opakovaně vrací na její jednání, a to zhruba vždy po šesti měsících. Zatím bez konečného výsledku.

Číst dál...

Lékaři z Nemocnice na Bulovce završili v Jordánsku svou šestou misi

Na přelomu září a října byli lékaři Nemocnice Na Bulovce povoláni do jordánského hlavního města Ammánu na svou již šestou misi. Opět byla zaměřena na léčbu zraněných z války v Sýrii a syrských utečenců z utečeneckých táborů i operace syrských dětských a dospělých pacientů se získanými a vrozenými vadami pohybového aparátu.

Číst dál...

REKLAMA