Praha 12 vymění starostu

Na zasedání zastupitelstva dne 22. listopadu by se měla uskutečnit plánovaná výměna na postu starosty městské části Praha 12. Dle koaliční dohody by měl kandidátku za Změnu pro Prahu 12 Danielu Rázkovou vystřídat kandidát za hnutí Ano 2011. Největší podporu v kandidatuře na starostu za hnutí Ano získal zastupitel a radní pro životní prostředí a Agendu 21, člen kontrolního výboru a předseda komise pro seniory Milan Maruštík. Na základě koaliční dohody je na funkci první zástupkyně starosty navržena dosavadní starostka Daniela Rázková. Tuto pozici má uvolnit Robert Králíček, který se stane radním místo Milana Maruštíka.

Číst dál...

Praha 13 má vlastní běžeckou školu

Běh pro zdraví na žebříčku individuálních sportovních aktivit jednoznačně vede. V Centrálním parku městské části Praha 13 je možné vidět běhat pro zdraví mnoho lidí všech věkových kategorií. Přitom mnozí z nich by se jistě rádi naučili, jak to dělat správně a efektivně, případně by rádi sdíleli tyto zážitky s někým dalším. Proto se městská část rozhodla zřídit veřejnou běžeckou školu. Úkolu předat své znalosti se zhostili zkušení trenéři lehkoatletického oddílu TJ Stodůlky Praha, a tak Běžecká škola Prahy 13 zahajuje svou zkušební činnost.

Číst dál...

Zóny placeného stání se v budoucnu zřejmě ještě rozšíří

Na území městské části Praha 8 byly 1. října 2016 zavedeny zóny placeného stání. Městská část proto pečlivě monitoruje situaci po jejich zavedení. Důraz je kladen na hraniční oblasti zón, které jsou podle zkušeností z ostatních městských částí nejvíce problematické.

Číst dál...

Pražané se zahřejí ekologickým teplem vyrobeným v největší teplárně v republice

Další významná část ekologizačního programu probíhá nyní v teplárně Mělník I, kterou v rámci Skupiny ČEZ provozuje společnost Energotrans, a. s. Jako dílčí projekt s názvem „Snížení emisí SOx v Elektrárně Mělník, K1 - K6“ přitom takzvaná druhá vlna ekologizace započala již v roce 2012, kdy byly zahájeny přípravy realizace opatření pro snížení emisí oxidu dusíku a emisí tuhých znečišťujících látek. Cílem celého ekologizačního programu je zajištění plnění závazných emisních limitů a tím další provoz největší teplárny v České republice.

Číst dál...

REKLAMA