Interní lékaři a pacienti Nemocnice Havlíčkův Brod mají od začátku týdne k dispozici moderní mobilní ultrazvuk pro komplexní diagnostiku za milión korun.

Přístroj slouží například pro vyšetření srdce, cév či břicha. To umožňují speciální typy sond, kterými je přístroj vybaven. „Jde o vysoce moderní diagnostický ultrazvuk, který bude sloužit pro pacienty především na interní JIP a interních ambulancích Emergency. Lékařům umožňuje komplexní diagnostiku, proto je vhodný zejména pro urgentní příjem pacientů," sdělil vedoucí odddělení zdravotnické techniky Adam Fila. Díky tomu, že je přístroj zcela mobilní, urychlí se vyšetření pacienta. Ten bude vyšetřen přímo na místě a nemusí být přepravován na RDG oddělení. Přesnost diagnostiky je přitom zajištěna.

ultrazvuk NEMHB

Foto: archiv Nemocnice Havlíčkův Brod

Oddělení se chlubí konkrétně přenosným ultrazvukem Samsung UGEO, což je přístroj pro kardiologii, kardiochirurgii, ale i další oblasti medicíny, který má kardiovaskulární ultrazvukový systém, echokardiografické funkce s unikátními vlastnostmi i s úložištěm dat. „Jednoznačnou výhodou je vysoce kvalitní zobrazení a špičková kvalita daného přístroje, která zvýší kvalitu vyšetření. K dispozici máme totiž nejmodernější technologie ultrazvukových sond. Ty nám umožní i komplexní vyšetření pacienta, ať už přijde nebo jej přiveze zdravotnická záchranná služba s jakýmkoliv problémem,“ doplnila mluvčí nemocnice Petra Černo.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací