Zpestření do havlíčkobrodské nemocnice přinesli nadějní kytaristé z hlinské základní umělecké školy, kteří již potřetí zahráli hospitalizovaným dětem a pacientům oddělení dlouhodobě nemocných (ODN).

 

koncert detske NHB

Foto: archiv Nemocnice Havlíčkův Brod

Čtveřice mladých kytaristů Základní umělecké školy Hlinsko pod vedením Roberta Freie uspořádala vystoupení pro dětské pacienty a pacienty ODN. Zazněly skladby vybraných autorů v podání Michaely Gregorové, Johany Ptáčkové, Lukáše Nadrchala a Julie Vokálové. Děti se dověděly více o kytaře jako všestranném hudebním nástroji i zajímavosti z hudebního světa a poslechly si vystoupení, s nímž se budou žáci umělecké školy v následujících měsících účastnit hudebních soutěží. Všichni kytaristé hrají na koncertní kytaru již řadu let, a tak si z nemocnice po 40 minutách koncertování odnášeli zasloužený aplaus a uznání.

Robert Frei je profesionální hudebník, kytarista a skladatel a již 25 let učí na Základní umělecké škole v Hlinsku. Věnuje se výuce hry na klasickou, elektrickou a basovou kytaru. Se svými žáky pořádá pravidelně v průběhu roku řadu koncertů. Již potřetí zahráli také v Brodě, v prostorách hlavní nemocniční budovy. „Byl jsem zde hospitalizován s dcerou, a tak mne napadlo jako poděkování za péči a zároveň jako zpestření pro rodiče s dětmi zavést tradici koncertů,“ řekl Robert Frei. Jak dodal, věří, že je to rozptýlení i pro zaměstnance nemocnice při jejich náročné práci.

„Kytaristům i jejich učiteli patří náš velký dík, neboť si každoročně najdou čas a přijedou zcela bezplatně zahrát pacientům dětského oddělení. V letošním roce nabídky využilo i několik pacientů oddělení ODN,“ podotkla na závěr mluvčí nemocnice Petra Černo.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací