OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Evropský týden mobility začíná

Jihlava se letos již počtvrté připojuje k celostátní kampani Národní sítě Zdravých měst. Evropský týden mobility je osvětová kampaň pro občany měst, které upozorňuje na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou ve městech, a kterým zároveň nabízí možnosti a výhody udržitelných druhů dopravy.

Číst dál...

V Hamerníkově ulici bude zdravější stromořadí

alejNa stromech ve městě se více než ve jinde podepisují nevhodné podmínky pro život. Například na Hamerníkově ulici v Jihlavě mohli obyvatelé v posledních letech zaznamenávat časté úhyny stromů ve stromořadích. Stejně tak v ulicích Pavlova, E. Rošického a Dr. Procházky.

Číst dál...

Prezident dostane ukovaného ježka

2010-09-15_jezek_084Jako živý! To je první reakce těch, kteří spatřili kovaného ježka – dar města prezidentu Václavu Klausovi, který dnes navštíví Jihlavu. Ta je zřejmě jediným městem, které má ve znaku právě ježka. Dárek předá primátor Jaroslav Vymazal při krátkém setkání s prezidentem v gotické síni radnice.

Číst dál...

Ďáblova bible je v Jihlavě na radnici

dablova_bible_ikonaVěrná kopie největší rukopisné knihy na světě Codex gigas, podle vyobrazení satana nazývaná také Ďáblova bible, je od úterý 14. září k vidění v gotickém sále jihlavské historické radnice. Na vernisáži ji představil autor, knihař Jiří Fogl.  V sobotu 18. září v 9:30 a v 11 hodin proběhne také přednáška a bude se promítat film o výrobě knihy. Přednášet budou Jiří Fogl a Pavlína Rambová.

Číst dál...

Policie pátrá po dvojici zlodějů, kteří opakovaně ukradli oblečení ve značkové prodejně

zlodejsky_par_09092010Ve čtvrtek 2. září odcizil neznámý pachatel po páté hodině večer v prostoru prodejny v obchodním centru na ulici Hradební v Jihlavě zboží v hodnotě více než devět tisíc korun. Bez použití násilí vzal pachatel z prodejního stojanu čtyři vystavené značkové bundy bílé barvy ve velikostech S, M a L. POMOZTE POLICII DOPADNOUT DVOJICI ZLODĚJŮ, KTEROU MŮŽETE VIDĚT NA FOTOGRAFIÍCH!

Číst dál...

Na Jihlavsku spáchal mladý muž sebevraždu

policieDvacetiletý muž se v úterý odpoledne zastřelil v rodinném domě na Polensku na Jihlavsku. Prvotní vyšetřování potvrdilo, že šlo o sebevraždu, řekla ve středu agentuře Mediafax policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Číst dál...

REKLAMA