V neděli hasiči zasahovali u dopravních nehod i spadaných stromů

V neděli 8. února zasáhlo Jihočeský kraj konečně typicky zimní počasí. Teploty pod bodem mrazu a silný vítr však zároveň navýšily počty zásahů jihočeských hasičů. Ti v průběhu dne odklidili ze silnic několik spadlých stromů, v obci Hrdějovice na Českobudějovicku vítr odstranili z vozovky spadlý billboard a zasahovali u pěti dopravních nehod.

Číst dál...

Jak si užít Vánoce a nebát se příští návštěvy u diabetologa – poradí příručka

Průzkumy ukazují, že většina populace přibere o vánočních svátcích 2 až 4 kilogramy. Na vině je samozřejmě přejídání, nevhodná skladba jídelníčku, méně pohybu a konzumace alkoholu, popřípadě sladkých nápojů. Pokud se zdravý člověk jeden den přejí, s jeho hmotností se vůbec nic nestane. I jednorázové přejedení však může být rizikové pro lidi, kteří se léčí s cukrovkou, vysokým krevním tlakem, dnou nebo žlučníkem. Nadměrný energetický příjem či konzumace alkoholu u diabetiků vede k dekompenzaci cukrovky. Může dojít až ke ztrátě vědomí, hrozí i zhoršení stávajících ischemických potíží s rizikem mozkové příhody nebo infarktu myokardu.

Číst dál...

Do spadlého stromu narazil vlak

Za pondělí 1. a úterý 2. prosince do 8 hodin ráno zasahovaly hasičské jednotky v Jihočeském kraji u téměř 90 událostí, které jsou spojeny s přicházejícím zimním počasím.

Číst dál...

REKLAMA