Výstavba dopravního terminálu Kolín 2017-2018

Minulý neutěšený stav kolínského přednádražního prostoru neodpovídal komfortu a standardům cestování veřejnou dopravou. Cílem modernizace bylo proměnit komplex dopravního uzlu – autobusového a železničního nádraží z atmosféry vnitroměstské periferie v důstojnou vstupní bránu do města. Měl být naplněn základní koncept modernizace – vybudování odjezdových stání pro městskou a regionální dopravu v bezprostřední blízkosti budovy Českých drah pod zastřešením pro zajištění komfortnějšího pohybu cestujících při přestupech.

Číst dál...

Plnému náměstí zahrál legendární Olympic

V neděli 22. července se na Karlově náměstí uskutečnil druhý koncert Kolínského kulturního léta, jehož pořadatelem je město Kolín. Kolín tentokrát hostil legendární Olympic, který bavil zaplněné náměstí více než hodinu. Nechyběly nejznámější hity jako Osmý den, Jsem to já jak za mlada nebo Jasná zpráva v přídavku. Na účast a aplaus si nemohla stěžovat ani předkapela Bára Zemanová & Band, jejímž vystoupením druhý koncert KKL začal. 

Historické slavnosti na Kmochově ostrově

Stalo se již tradicí připomínat historické události. V loňském roce byly slavnosti na Kmochově ostrově věnovány období bitvy u Kolína a 300. výročí narození císařovny Marie Terezie a generála Laudona. Letošním tématem je doba mušketýrů a války třicetileté 1618 – 1648.

Číst dál...

Kolínské kulturní léto pokračuje v neděli 12.8. na Kmochově ostrově

V řadě čtvrtý charitativní festival se koná v neděli na Kmochově ostrově v rámci Kolínského kulturního léta. Kromě pohodové hudby v podání Adély Jonášové, Petra Lüftnera a Tara Fuki bude možné jako obvykle podpořit Farní Charitu Kolín koupí výrobků dobrovolníků - seniorek. V plánu je také zábava pro rodiny s dětmi.

Číst dál...

Dokončení rekonstrukce povrchu ulice Ovčárecké

V minulém roce došlo k rekonstrukci povrchu větší části ulice Ovčárecké, ovšem zbývá ještě opravit dva její úseky. Z tohoto důvodu dojde v době od 6. 8. 2018 do 17. 8. 2018 ( tedy v době odstávky TPCA) k pokládce nového povrchu vozovky mezi železniční vlečkou do společnosti Paramo a ulicí Kolínskou ( včetně prostoru křižovatky ulice Ovčárecké a Kolínské) a souběžně také k rekonstrukci povrchu této komunikace od konce Kolína směrem ke kruhovému objezdu u Ovčár.

Číst dál...

REKLAMA