OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Šéfem vodních cest se stal Jiří Blažek z Pelhřimova

jiri_blazek_top09Ministr dopravy Radek Šmerda jmenoval do čela Ředitelství vodních cest zkušeného manažera z Vysočiny Jiřího Blažka, který v konkurenci devíti uchazečů předložil ministerstvu nejlepší plán, jak vyvést firmu z krize. Ministr od nového šéfa očekává především bezodkladnou analýzu a nápravu pochybného hospodaření, které za sebou nechalo předchozí vedení.

Číst dál...

Další ročník pelhřimovského festivalu rekordů je za námi

rekordy_zaloudek_zdvihani_13062011V průběhu festivalu rekordů a kuriozit, který proběhl pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka a starosty Pelhřimova – města rekordů Leopolda Bambuly a který navštívilo 12 tisíc diváků, bylo do výsledkové listiny zapsáno 99 rekordů. Akce, jejíž program byl avizován již několika předfestivalovými rekordy, proběhla podle předem stanoveného harmonogramu a bez žádného zranění rekordmanů či jakéhokoliv incidentu.

Číst dál...

Vysočina ve víru dobrovolnictví

dobrovolnictvi_13062011_ikoPřesně jeden měsíc, od pátého května do pátého června 2011 se nesl na Vysočině nejen ve víru Evropy, ale také dobrovolnictví. Deset dobrovolníků na Evropské dobrovolné službě v rámci programu Mládež v akci rozvířili každodenní aktivity pro děti a mládež, získávali cenné zkušenosti a rozvíjeli se v Hodině H.

Číst dál...

FESTIVAL REKORDŮ: Přinášíme výsledky prvního dne

rekordy_plysak_ikona_09062011První den má za sebou 21. ročník Festivalu rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Podle prezidenta agentury Dobrý den Miroslava Marka se v pátek podařilo zapsat celkem jedenadvacet rekordů.Festivalový maraton rekordů odstartoval už dopoledne úspěšný pokus krasojezdkyně Martiny Štěpánkové – Trnkové, která jako první žena u nás a druhá na světě dokázala udělat čtverý skok na řidítkách jedoucího kola. „Povedlo se mi to až na třetí pokus, ale stálo to za to,“ nechala se slyšet rekordmanka.

Číst dál...

ODSTARTOVAL FESTIVAL REKORDŮ: V Pelhřimově padl první rekord neobvyklých výkonů

rekord_krasojezdkyneO první zápis 21. festivalu rekordů a kuriozit se postarala trojnásobná mistryně světa, krasojezdkyně na kole Martina Štěpánková-Trnková. Její čtverný točitý skok na řídítkách je prvkem, který Martina zvládá jako jediná v ČR a to jak mezi ženami, tak i aktivně jezdícími muži - krasojezdci! O LETOŠNÍM ROČNÍKU FESTIVALU REKORDŮ A KURIOZIT VÍCE PROZRADIL V ROZHOVORU MIROSLAV MAREK Z AGENTURY DOBRÝ DEN!

Číst dál...

FESTIVAL REKORDŮ ZAČÍNÁ: Přinášíme vám program a zajímavosti letošního ročníku

zena_v_akvariuCelkem 179 účinkujících a dalších minimálně 620 aktivních účastníků z řad veřejnosti a kolektivů se aktivně zúčastní v pátek a v sobotu na pelhřimovském náměstí největšího festivalu rekordů a kuriozit v Evropě. A to nepočítáme hromadný rekord "nejvíc lidí s bublifukem", k němuž je v rámci sobotního závěrečného Galavečera Rekordman roku připraveno přes dva tisíce bublifuků, s nimiž budou všichni přítomní najednou tvořit mýdlové bubliny.

Číst dál...

Festival Pelhřimov - město rekordů zahájí mistryně světa v krasojízdě na kole

Martina_tpnkov-TrnkovLegendární krasojezdkyně Martina Štěpánková-Trnková z Brna se pokusí v pátek na úvod letošního ročníku festivalu Pelhřimov - město rekordů o nový zápis do České knihy rekordů: půjde o čtverný točitý skok na řídítkách. Jde o prvek, který zvládá jako jediná mezi ženami a ani mezi krasojezdci není mnoho těch, pro které by šlo o běžný prvek.

Číst dál...

REKLAMA