OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Začal lov dravých ryb, rybáři na Vysočině hlásí první unikátní úlovky

ondra_sumec_21062011Každý milovník rybaření netrpělivě čeká na 16. červen, kdy se otevírají řeky, přehradní nádrže a rybníky pro lovce dravých ryb - štik, candátů a sumců. První rybářské úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Své o tom ví i Ondřej Tůma z Pelhřimova, kterému se o víkendu v noci podařilo v nádrži Trnávka chytit neuvěřitelný kousek, a to 197 cm dlouhého sumce.

Číst dál...

Španělská Silla hostila závěrečné setkání projektu partnerství měst

silla2-1Občanské sdružení Hodina H vyslalo tři zástupce kraje Vysočina do španělského města Silla na poslední setkání v rámci projektu partnerství měst European Youth Cities Network. Jedním členem výpravy byla studentka z Želiva a další dva zástupci Oddělení mládeže a sportu Krajského úřadu Vysočina v Jihlavě. Česká delegace společně s ostatními skupinami z Itálie, Řecka, Francie a Španělska tak uzavřela jednoroční spolupráci pěti evropských měst, která ale určitě nekončí.

Číst dál...

Šéfem vodních cest se stal Jiří Blažek z Pelhřimova

jiri_blazek_top09Ministr dopravy Radek Šmerda jmenoval do čela Ředitelství vodních cest zkušeného manažera z Vysočiny Jiřího Blažka, který v konkurenci devíti uchazečů předložil ministerstvu nejlepší plán, jak vyvést firmu z krize. Ministr od nového šéfa očekává především bezodkladnou analýzu a nápravu pochybného hospodaření, které za sebou nechalo předchozí vedení.

Číst dál...

Další ročník pelhřimovského festivalu rekordů je za námi

rekordy_zaloudek_zdvihani_13062011V průběhu festivalu rekordů a kuriozit, který proběhl pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka a starosty Pelhřimova – města rekordů Leopolda Bambuly a který navštívilo 12 tisíc diváků, bylo do výsledkové listiny zapsáno 99 rekordů. Akce, jejíž program byl avizován již několika předfestivalovými rekordy, proběhla podle předem stanoveného harmonogramu a bez žádného zranění rekordmanů či jakéhokoliv incidentu.

Číst dál...

Vysočina ve víru dobrovolnictví

dobrovolnictvi_13062011_ikoPřesně jeden měsíc, od pátého května do pátého června 2011 se nesl na Vysočině nejen ve víru Evropy, ale také dobrovolnictví. Deset dobrovolníků na Evropské dobrovolné službě v rámci programu Mládež v akci rozvířili každodenní aktivity pro děti a mládež, získávali cenné zkušenosti a rozvíjeli se v Hodině H.

Číst dál...

FESTIVAL REKORDŮ: Přinášíme výsledky prvního dne

rekordy_plysak_ikona_09062011První den má za sebou 21. ročník Festivalu rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Podle prezidenta agentury Dobrý den Miroslava Marka se v pátek podařilo zapsat celkem jedenadvacet rekordů.Festivalový maraton rekordů odstartoval už dopoledne úspěšný pokus krasojezdkyně Martiny Štěpánkové – Trnkové, která jako první žena u nás a druhá na světě dokázala udělat čtverý skok na řidítkách jedoucího kola. „Povedlo se mi to až na třetí pokus, ale stálo to za to,“ nechala se slyšet rekordmanka.

Číst dál...

REKLAMA