OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Jako nejstarší český kronikář se stal Josef Verner ve svých 88 letech novým rekordmanem

domov_duchodcu_kronikar_ikonaDo pelhřimovského Domova pro seniory zavítal nejstarší kronikář České republiky Josef Verner, který za necelé dva měsíce oslaví krásných 88 let (narozen 13.5.1923). Pan Verner se zaznamenávání událostí ze svého okolí věnuje už od svých 19 let. Od roku 1991 navíc píše obecní kroniku obce Záboří nad Labem, kde žije. Josef Verner se za své celoživotní úsilí a překrásnou práci kronikáře dočkal i náležitého ocenění. Jako nejstarší kronikář a ilustrátor byl dnes zapsán do České knihy rekordů a kuriozit! PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z NÁVŠTĚVY A OCENĚNÍ NEJSTARŠÍHO ČEKSÉHO KRONIKÁŘE JOSEFA VERNERA!

Číst dál...

FOTO: V Černovicích se srazila sanitka s autem

P1030083V úterý odpoledne krátce před třetí hodinou přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina hlášení o dopravní nehodě na křižovatce v obci Černovice na Pelhřimovsku. K události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pacov.

Číst dál...

Křesadlo – cena za dobrovolnictví putovala i do Hodiny H

hodina_hVe středu 2. března 2011 proběhlo slavnostní předávání ceny Křesadlo v kostele sv. Víta v Pelhřimově. Dobrovolnické centrum Pelhřimov uspořádalo tuto událost, kterou zahájil zpěv Pěveckého sboru ZUŠ Pelhřimov a poté ke všem promluvil starosta města Pelhřimova Leopold Bambula.

Číst dál...

VIDEO: Dvouletého chlapce zabila kláda

klady_ikonkaNa Pelhřimovsku se v úterý dopoledne odehrála velká tragédie. U Obce Božejov se rodina s dětmi vydala do lesa na procházku. Otec si hrál s dětmi na skládce dřeva a jeden kmen se uvolnil a spadl přímo na malého chlapce. Chlapce se veškerou snahu lékařů nepodařilo zachránit. Nehodu vyšetřuje policie.

Číst dál...

Jáchym Topol překvapil pelhřimovské publikum

Jchym_Topol_1Veřejné čtení, které vlastně zprvu čtením ani nebylo. Taková byla pelhřimovská návštěva Jáchyma Topola. Přední český básník a prozaik představil sebe a svoje dílo v pátek v prostorách  Městské knihovny v Pelhřimově. Na autorské čtení a besedu přišli především studenti místních středních škol, ale nechyběli ani milovníci současné literatury.

Číst dál...

VIDEO: Pelhřimovský masopust po osmé ovládl město

masopustV úterý 8. března se v Pelhřimově konal již tradiční masopust. Jak už je v Pelhřimově zvykem, nemohl chybět průvod masek. Jelikož letošní pelhřimovský masopust připadl na Mezinárodní den žen, pořadatelé trochu poupravili obžalobu kohouta. Namísto něj před soudem poklekli muži. A obžaloba ze strany žen byla opravdu rozsáhlá. Právě chlapi totiž mohou za všechno zlo. PODÍVEJTE SE, JAK TO VYPADALO NA PELHŘIMOVSKÉM MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ!

Číst dál...

REKLAMA