OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Chaloupky zvou na zajímavá setkání v Čikově

chaloupky-tabor_16082010Bylinky stokrát jinak, spontánní tance, bubny, cvičení shiatsu,  konopí, řezbářství, regresní terapie, duše měst a krajiny, plstění z ovčí vlny, hudební nástroje přírodních národů - to jsou dílny, besedy a  vůbec setkávání se zajímavými lidmi s podtitulem Přírodní tvoření a cvičení ducha i těla. Vše se odehrává v rámci týdenního tábora na tábořišti v Čikovské doubravě ve dnech 15. - 20. srpna 2010.

Číst dál...

Památky UNESCO také v japonštině

trebic_ikonaTřebíčské památky zapsané v prestižním seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO nejsou zapovězeny ani Japoncům. Přispěla k tomu nejen spolupráce se specializovanými cestovními agenturami, které v poslední době stále více objevují pro své klienty z Japonska mimopražské destinace, ale vůbec skutečnost, že právě turisté ze země vycházejícího slunce dnes patří do první desítky cizojazyčných návštěvníků Třebíče.

Číst dál...

Každý rok přibude dvě stě lidí na vozíku. V Třebíči jim chtějí pomoci

invalidni_vozikS rostoucím počtem dopravních nehod a vážných úrazů přibude v České republice  více než dvě stě lidí ročně na vozíku, kteří potřebují pomoc ostatních.  Dostat se na invalidní vozík se může každý z nás a během okamžiku se mu úplně změní život. Jana Hanová zůstala po banální operaci páteře na vozíku. Ke kvalitnímu životu potřebuje modernější vozík, který by tolik neničil hrudní páteř jako stávající. Třebíčské sdružení FOR JANE se proto rozhodlo jí pomoci a připravuje na 4. září benefiční koncert proti lhostejnosti.

Číst dál...

Nejrůznější druhy energie mohli vyzkoušet návštěvníci Chaloupek

atomovy_reaktor_001Nejrůznější druhy energie včetně vodní, větrné, tepelné i atomové mohli vyzkoušet návštěvníci nedělního Dne Země na Chaloupkách. Nádherné počasí přilákalo na Den Země na Chaloupkách na 600 návštěvníků, především rodin s dětmi. A protože ústředním tématem letošní tradiční akce byla energie, odnášeli si návštěvníci ze Dne Země větrníky, mlýnky na potok, balónky, sluníčka a kovářské nebo keramické výrobky. Na sále probíhaly energetické pokusy, například funkční model atomového reaktoru, kdy atomem urany byly pastičky na myši a neutronem pingpongový míček. Návštěvníci vyráběli lopatky pro větrnou elektrárnu, pozorovali raketový pohon nebo si mohli vyrobit baterii z citrónu.

 

Číst dál...

Velké Meziříčí si připomnělo tragédii z konce II. světové války

velke_mezirici_pieta_za_konec_druhe_svetove_valky_1_Vedení města Velké Meziříčí, představitelé politického a kulturního života, pamětníci i pozůstalí po obětech se sešli 7. května na hřbitově u pomníku padlých, aby si připomněli tragédii, která se ve městě odehrála přesně před pětašedesáti lety. Po úvodní ceremonii kladení věnců k pomníku padlých jako první vystoupil starosta města František Bradáč. „Ve chvíli, kdy už si lidé oddychli, že skončila válečná hrůza, že skončilo válečné běsnění, udeřila smrt ještě jednou. Zákeřně, krutě a bolestně,“  zahájil svůj projev.

 

Číst dál...

Klub zdraví putoval za krásou tulipánů

img_2080_V sobotu 8. května se konal v Třebíči výšlap Klubu zdraví za tulipány. Nejdříve navštívili pěstitele pana Aloise Mikysku v jeho květinovém království v Poušově. Všem přítomným ukázal překrásné tulipány, kterých pěstuje asi 200 odrůd. Kdo chtěl, mohl se i zeptat např. na různé zásady jejich pěstování. Počasí se vydařilo, přestože se poslední dobou na obloze stále honí mraky. Ze zahrady manželů Mikyskových pokračovalo putování směrem k lesíku Kača, kde si zvláště děti zahrály různé hry. Nenáročná procházka dále vedla přes řeku Jihlavu, kolem které vedla i cesta zpátky.

 

Číst dál...

Nabídka pořadů na druhé pololetí na webu MKS Třebíč

Městské kulturní středisko Třebíč v minulých dnech zveřejnilo na svých internetových stránkách www.mkstrebic.cz podrobný přehled pořadů na druhé pololetí letošního roku. Nabídka obsahuje pestrý program mnoha žánrů a tradičně hvězdně obsazenou divadelní produkci v předplatitelských skupinách i mimo abonmá. Změna programu je vyhrazena, informace o předplatném poskytnou pracovnice pokladny v Národním domě a v Informačním a turistickém centru v Malovaném domě.

REKLAMA