OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Zprávy 5. 4. 2019

Předpověď počasí na víkend, velká sbírka potravin a v Humpolci vyroste nové komunitní centrum. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 4. 4. 2019

Policie objevila varnu pervitinu, železniční dopravu na Vysočině zajistí České dráhy a internetová aplikace, která hlídá výskyt kůrovce. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

Veřejná doprava Vysočiny: Nepleťme si zavádění tarifu se soutěží na dopravce

Kraj Vysočina má záměr v polovině prosince letošního roku spustit v Kraji Vysočina jednotný systém veřejné dopravy pod názvem Veřejná doprava Vysočiny (VDV). Pro cestující to znamená výhody plynoucí z umožnění cestovat na jeden jízdní doklad dopravou zapojenou do tarifu VDV. Konkrétně se jedná jak o drážní dopravu, tak i linkovou (autobusovou) dopravu pod objednávkou Kraje Vysočina. Současně je postupně jednáno se zástupci měst o možnosti propojení VDV s městkou hromadnou dopravou daných měst. Cestovat veřejnou dopravou bude možno na jednu jízdenku, s ní bude možné přestupovat, navíc bude možnost si ji koupit výhodně i přes internet, zvýhodněni budou pravidelní cestující a s bonusy a slevami se počítá také pro seniory.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 3. 4. 2019

Nemocnice Jihlava zve na Den zdraví,  staré knihy najdou nové využití a v jihlavské zoo se narodila mláďata komby ušaté. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

Zprávy 2. 4. 2019

Vysočina poprvé udělila titul Učitel Vysočiny, odstartoval Týden porozumění autismu a naučná stezka na Staré Plovárně v Jihlavě je hotová. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

Internetová aplikace hlídá na Vysočině výskyt kůrovce

Patrně nejdiskutovanější aplikací letošní konference Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové bude „Evidence kůrovce“. Na míru požadavků lesních odborných hospodářů a měst z regionu ji vyvinul a rozvíjí odbor informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina. „Požadavky na podobu a funkcionality nové aplikace vychází z konkrétních pracovních úkonů lidí v terénu. Usnadňuje nejen evidenci kůrovcem napadených území, ale také práce, které jsou na porostech v čase vykonávány. Umožňuje generování analytických údajů a povinných hlášení sdílených obcemi a krajem,“ popsal aplikaci hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 1. 4. 2019

Předpověď počasí na začátek týdne, cvičný zásah jednotek IZS v třebíčské nemocnici a obří skleníky u Kožichovic. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 29. 3. 2019

Jihlava má novou záchytku, úspěch studentek na Gastrofestivalu v Nitře a debata jihlavských studentů na téma Stříbrné údolí. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

REKLAMA