Smrtelná nehoda na Zlínsku

K tragické dopravní nehodě se smrtelným zraněním došlo dnes dopoledne krátce před desátou hodinou na hlavním silničním tahu I/50 u Bánova. Zemřela při ní osmačtyřicetiletá řidička osobního automobilu značky Škoda Fabia. 

Číst dál...

Pobodal svého bratra

Ve vazbě dnes dopoledne skončil čtyřiadvacetiletý muž z obce u Zlína, který v sobotu po předchozím požití alkoholu napadl nožem svého stejně starého bratra v rodinném domě, kde společně s matkou žili. Pouze shodou šťastných náhod nedošlo u pobodaného muže ke zranění těžkému až život ohrožujícímu. Za těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu hrozí mladému muži v případě jeho odsouzení trest odnětí svobody na tři až na deset let. 

Číst dál...

Z rekonstruovaného domu zmizelo nářadí za 32 tisíc

Zlínští policisté se od pátku zabývají krádeží nářadí z rekonstruovaného domu ve Zlíně na ulici Prostřední. Neznámý pachatel tady v noci od pátku na sobotu ráno odcizil nářadí za více než třicet tisíc korun. Za krádež mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Číst dál...

ZOO Zlín předala k vypuštění do volné přírody již patnáctého supa

Zlínská zoo v pátek 19. července odeslala k vypuštění do volné přírody v pořadí již patnáctého odchovaného supa. Mladý sup hnědý, který se vylíhnul v dubnu letošního roku, se navíc stal prvním jedincem svého druhu, který ze zoo zamíří do bulharského pohoří Stará Planina. Právě v letošním roce společnost Green Balkans, která realizuje projekt repatriace supů v Bulharsku pod záštitou Vulture Conservation Foundation (VCF) a dalšími ochranářskými institucemi, spustila nový program se supy hnědými. Populaci již dříve vypuštěných supů bělohlavých a mrchožravých tak od letošního roku rozšíří i zástupci největšího druhu supů.

Číst dál...

REKLAMA