OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Statické zajištění Velké věže na hradě Lipnici právě začalo

lipnice.n.s_hrad_ikoMinisterstvo kultury ČR přidělilo finanční prostředky na velice potřebné statické zajištění torza Velké věže na státním hradě v Lipnici nad Sázavou. Provoz hradu je z důvodu probíhajících stavebních prací mírně omezen - z bezpečnostních důvodů musel být uzavřen prostor před hradní bránou s přilehlými pozemky, kde se nachází oblíbená volně přístupná vyhlídka.  Hlavní přístupová komunikace od parkoviště pod hradem ale zůstává otevřena. Velká věž je vyřazena z volné prohlídkové trasy hradu, pro návštěvníky bylo ale nově zpřístupněno třetí patro věže Samson.

Číst dál...

Havlíčkobrodská nemocnice uvedla do provozu novou gamakameru

nemocnice_havlickuv_brodOddělení nukleární medicíny Nemocnice Havlíčkův Brod využívá nově pro diagnostiku gamakameru SPECT PHILIPS BrightView. Všeobecně použitelná gamakamera se špičkovými SPECT detektory s proměnlivým úhlem poskytuje vysoce kvalitní a bezpečnou schopnost snímání v těsné blízkosti pacienta pro optimální rozlišení obrazů.

Číst dál...

VIDEO: Provozovatelka benzinky v Malči musí zaplatit pokutu půl milionu korun

benzinka_malecPůl milionu korun, taková je nejvyšší pokuta, kterou při letošních jarních kontrolách čerpacích stanic uložila Česká obchodní inspekce. Provozovatelka benzinky v Malči na Chotěbořsku, která musí vysokou pokutu nyní zaplatit,  ale veškerá pochybení odmítá. Kvůli pro ní likvidační pokutě bude muset navíc čerpací stanici pravděpodobně zavřít. VÍCE UŽ O POKUTOVANÉ BENZINCE V REPORTÁŽI!

Číst dál...

Učitelé z Vysočiny pronikají do tajů mediálního světa

uceniUčitelé z Vysočiny navštívili pražské redakce médií a mají zájem o další exkurze, během nichž se seznámí s novinářskou prací v praxi. V rámci projektu Regionální centrum mediální výchovy tak učitele čeká po prázdninách pokračování kurzů a další setkávání s profesionálními novináři.

Číst dál...

REKLAMA