OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Řidič v Jihlavě skončil na záchytce

alkohol_za_volantemHodnotu 2,11 promile alkoholu ukázala dechová zkouška u řidiče, kterého v neděli zastavili policisté před třetí hodinou v jihlavské ulici Romana Havelky. Agentuře Mediafax to v pondělí sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Číst dál...

V Jihlavě upravují trasy pro běžkaře

bezkarStejně jako minulou zimu i letos město Jihlava pro svoje obyvatele zajišťuje upravené lyžařské stopy. Jsou připraveny trasy z Telečské ulice směrem k vodárenským rybníkům, trasa se rozdvojuje směrem do Vysoké a k Okrouhlíku. Druhá trasa vychází od sídliště Dolina z ulice S. K. Neumana směrem do lokality Zaječí skok. Třetí trasa udržované lyžařské stopy je v lokalitě „U Lyžaře“ ve Zborné.

Číst dál...

Sjezdovka na vrchu Rudný nabízí lyžařům nové zázemí

2010-12-03_rudny_011Lyžařům od pátku 3. prosince oficiálně slouží nový servisní objekt  na sjezdovce na vrchu Rudný v Jihlavě -  Zborné. Původní objekt pokladny s elektrorozvodnou z roku 2004 byl rozšířen o toalety a úklidovou místnost, nově je zde bufetu a zázemí pro obsluhu sjezdovky. Objekt má novou sedlovou střechu. Současně s výstavbou objektu byla provedena výměna původních nevyhovujících dřevěných povalů zakrývajících koryto potoka.

Číst dál...

V Jihlavě o víkendu klesla teplota až na téměř -18°C

zima_teplomerHodně hluboko pod bodem mrazu naměřili o víkendu všechny meteorologické stanice v České republice. Všude padaly rekordy. Amatérský meteorolog Petr Janoušek z Jihlavy naměřil v sobotu 4. prosince teplotní minimum ve dvou metrech -16.6°C. V 5 cm nad sněhovou pokrývkou pak naměřil -17.4°C.

Číst dál...

V Jihlavě policisté zadrželi pět opilých mladistvých

alkohol_01Dva opilé chlapce a tři dívky, kterým ještě nebylo 18 let, zadrželi v noci na sobotu policisté v Jihlavě. O akci zaměřené na kontrolu dodržování zákazu podávání alkoholu dětem informovala agenturu Mediafax v pondělí policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Číst dál...

V době předvánočních nákupů zvyšují policisté v ulicích své počty

policie_auto3Blíží se čas vánočních svátku a tato doba s sebou tradičně přináší také zvýšený počet lidí nakupujících v prodejnách a obchodních domech, pohybujících se v ulicích a rovněž tak zvýšenou hustotu provozu na komunikacích a počet zaparkovaných vozidel. Této situace každoročně využívají také pachatelé. Dochází ke krádežím a vloupáním do vozidel.

Číst dál...

Nehodovost na silnicích Jihlavska oproti loňskému roku vzrostla

dopravni_nehoda_zima„V zimních měsících riziko vzniku dopravní nehody stoupá. Zvláště v současné době, kdy jsou vozovky pokryté uježděnou, čerstvě napadlou nebo rozježděnou vrstvou sněhu, mnohdy namrzlé, zledovatělé nebo se sněhovými jazyky je nutné snížit rychlost a dbát zvýšené opatrnosti“ říká vedoucí Dopravního inspektorátu Jihlava npor. Radek Hamža.

Číst dál...

REKLAMA