OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Více než šedesát háďat hroznýšovce jamajského rozšířilo hadí terária Zoo Jihlava

hadata_zoo_jihlava_ikoO opravdové hadí nadělení se postaraly samičky hroznýšovce jamajského (Epicrates subflavus) v exotáriu jihlavské zoo. Během 12. října poprvé spatřilo světlo světa 35 mláďat od jedné samičky. Přitom takřka přesně o měsíc dřív přivedla po půlroční březosti na svět celkem 27 živých potomků i druhá samička hroznýšovce jamajského.

Číst dál...

Jihlavští policisté pátrají po pohřešované ženě

policieJihlavští policisté žádají o spolupráci při pátrání po pohřešované devětapadesátileté ženě, po které je vyhlášeno celostátní pátrání. Žena byla naposledy viděna v pátek 15. října 2010 kolem půl jedné hodiny odpoledne, jak jde směrem k autobusové zastávce, která se nachází asi 3/4 km od obce Opatov na trase Jihlava - Pelhřimov.

Číst dál...

Mezinárodní konference Stříbrná Jihlava odhalila historii hornictví a důlních prací na Vysočině

stribrna_jihlava_ikoVe dnech 6. – 9. 10. 2010 proběhl šestý ročník mezinárodní konference k historii hornictví a důlních prací – „Stříbrná Jihlava 2010“, kterou pořádalo Muzeum Vysočiny Jihlava, p.o., Archaia Brno, o. p. s., Ústav archeologie a muzeologie filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Celá akce proběhla pod záštitou hejtmana kraje Vysočina MUDr. Jiřím Běhounkem.

Číst dál...

Studánka na Skalce bude zase v pořádku

Oblíbenýstudanka_01_ cíl vycházek obyvatel Jihlavy se konečně dočká opravy. Po letech se podařilo vyřešit majetkové záležitosti studánky na Skalce v Jihlavě, která už je nyní v majetku města Jihlavy, to se o ni teď může postarat. Do ploviny listopadu proběhne oprava zdí a dvířek, nutné budou i zásahy v kanalizaci a v terénu kolem objektu.

Číst dál...

Už tento víkend zaplaví větrní draci oblohu nad Jihlavou

pousteni_drakaNedělní odpoledne 17. října 2010 bude v Jihlavě patřit větrným drakům, kteří se vznesou na oblohu ve 14 hodin na vrchu Skalka. Kraj Vysočina ve spolupráci s ICM a Automotive Lighting uspořádají v tento den už 5. ročník přehlídky větrných draků. Pro rodiny s dětmi je připravený bohatý program plný her, ale i soutěže pro drakovodiče.

Číst dál...

REKLAMA