OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Jihlava postupně obnovuje stromořadí

2010-11-16_stromy_005_ikoObnova stromořadí v Hamerníkově ulici v Jihlavě je úspěšně provedena. V ulici zbývá pouze doplnit tři hlohy, které zatím nebyly vysazeny z důvodu připravovaného kácení vánočního stromu. Jejich dosadba proběhne po 24. listopadu 2010.

Číst dál...

Jihlavané se mohou těšit na novoroční ohňostroj

ohnostrojPestrou nabídku doprovodných akcí v předvánočních týdnech připravila jihlavská radnice. Rozsvícení velkého vánočního stromu je naplánováno na neděli 28. listopadu, novinkou bude novoroční ohňostroj, řekl agentuře Mediafax mluvčí radnice Radek Tulis.

Číst dál...

Lékaři v Jihlavě prokázali u mladého muže onemocnění virem H1N1

chripka_nemocnicePrvním prokázaným člověkem, nakaženým v letošní sezoně chřipkovým virem H1N1 se stal osmnáctiletý student v jihlavské nemocnici. Agentuře Mediafax to v úterý řekla Alena Dvořáková z Krajské hygienické stanice s tím, že případů může být již více, tento je však první laboratorně potvrzený.

Číst dál...

Kraj plánuje rekonstrukci poslední armádní budovy

vrchlickeho-dok_004Do dvou let by mohla být opravena poslední původní budova bývalých kasáren Jana Žižky v Jihlavě, kde v současné době sídlí Krajský úřad kraje Vysočina. „Objekt bývalé vojenské kuchyně plánujeme změnit na spisovny, technické zázemí s informačními servery a kanceláře,“ informoval Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast majetku.

Číst dál...

ROZHOVOR: Olga se vrátila z Evropské dobrovolné služby v Rumunsku

olga1Šestadvacetiletá Olga Láterová z Jihlavy byla v únoru roku 2010 nezaměstnaná a přemýšlela o tom, jak naložit se svým životem dále. Olga se chtěla hlavně naučit anglicky a zjistit, jaký je život v zahraničí. Její kamarádka z Jihlavy vyjela díky občanskému sdružení Hodina H z Pelhřimova na krátkodobou Evropskou dobrovolnou službu programu Mládež v akci ve Španělsku. Tak se i Olga spojila s Hodinou H a pak úspěšně odjela do Rumunska.

Číst dál...

Vánoční stromky ukradené z jihlavských parků a lesů vonět nebudou

kradez_vanocniho_stromkuRok co rok se před vánočními svátky ztrácí z jihlavských parků a lesů stovky malých jehličnatých stromků*. Magistrát města Jihlavy, oddělení správy veřejné zeleně, letos jako prevenci provede na několika desítkách stromů nástřiky reflexním sprayem nebo repelentem – tento prostředek se po přenesení do tepla rozkládá a vydává nepříjemný zápach. 

Číst dál...

REKLAMA