OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Želivský klášter bude baštou relaxace pod taktovkou Eliase Velly

zeliv_klasterTýden zklidnění, meditace a uvědomění si smyslu vlastní existence nabídne na podzim želivský klášter v podání světoznámého kněze a prezidenta komise pro satanismus a okultismus P. Eliase Velly. Poté, co se Želiv setkal se zájmem manažerů a vytížených lidí o možnost relaxace v klidném prostředí, rozhodl se klášter uspořádat ve dnech 22. října – 27. října týden klidu pod odborným vedením teologa P. Velly. Zájemci se mohou už nyní hlásit.

Číst dál...

Kaple sv. Anny se na jaře opět probouzí k životu

kaple_svata_annaI v letošním roce budou pokračovat práce na záchraně zapomenuté poutní kaple sv. Anny u Pelhřimova, o kterou se snaží Občanské sdružení Zelené srdce. První ze tří letošních brigád pro veřejnost se uskuteční v sobotu 16. dubna od 14,00 hodin. „Pracovat budeme především na jarním úklidu kolem kaple a v kapli,“ říká Pavel Koubek, který je hlavním iniciátorem záchrany.

Číst dál...

Strom hrdina se dočká ošetření

lipa_malolistaLípu malolistou rostoucí v centru obce Mladé Bříště u Humpolce čeká v pondělí 18. dubna omlazovací kůra. Místnímu občanskému sdružení Zelené srdce se podařilo uspět se žádostí v programu Stromy pro zítřek u Nadace Parnerství a získat pro strom ošetření zdarma, které provedou odborníci s mezinárodním certifikátem European Tree Wolker (Evropský arborista) Igor Kunštár a Zdeněk Tesař.

Číst dál...

FOTO: Program CAMET provedl děti prací s médii

camet3Ve dnech 4. - 8. 4. 2011 Hodina H hostila v Pelhřimově první setkání mezinárodního projektu Programu celoživotního vzdělávání s názvem CAMET. Tento projekt je určen pracovníkům s dětmi v předškolním věku a je zaměřen na jejich vzdělávání v práci s médii. Setkání v České republice se účastnili zástupci Velké Británie, Rakouska, Francie a Španělska.

Číst dál...

FOTO: Srážka dvou automobilů o Nové Vsi si vyžádala čtyři zranění

nehoda_nova_ves_11042011_2Čtyři zranění si vyžádala sobotní dopravní nehoda u Nové Vsi na Pelhřimovsku. Hlášení o nehodě přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina ve 21:00 hod. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Kamenice nad Lipou a Pelhřimov.

Číst dál...

REKLAMA