OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Jamští dobrovolní hasiči byli úspěšní na soutěži v Polsku

hasii_polsko_001Jamští dobrovolní hasiči byli úspěšní na soutěži v Polsku. Společně s dobráky ze Škrodlovic navštívili polský Zab nedaleko města Zakopane u příležitosti hasičských svátků. S historickou stříkačkou se zúčastnili druhého malopolského mezinárodního setkání stříkaček tažených koňmi a soutěž vyhráli. UVNITŘ ČLÁNKU SE MŮŽETE PODÍVAT NA VIDEO S ROZHOVORY K TÉTO SOUTĚŽI!

Číst dál...

Na Vysočině je patnáctá bazilika minor

bazilika_minor_zr_01Třetí víkend v srpnu byl ve Žďáře nad Sázavou ve znamení oslav povýšení kostela Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše na baziliku minor. V sobotu se oslav zúčastnil i brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Dekret na povýšení žďárského farního kostela na baziliku minor byl udělen už v polovině února.

Číst dál...

V bystřickém muzeu vystavuje úspěšný fotograf Jindřich Štreit

streit01Výstava „Brána naděje“ dokumentaristy Jindřicha Štreita, který je známý v Evropě, Japonsku, Jižní a Severní Americe, je k vidění v muzeu v Bystřici nad Pernštejnem. V současné době vyučuje na Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. UVNITŘ ČLÁNKU SI MŮŽETE PŘEČÍST ROZHOVOR S DOKUMENTARISTOU JINDŘICHEM ŠTREITEM!

Číst dál...

VIDEO: O víkendu vypluly na Velké Dářko dračí lodě

draci_lode_darko_15082009_01V soboru 15. srpna se na Velkém Dářku u Žďáru nad Sázavou konal 3. ročník Závodu dračích lodí. Hned na první ročník se přihlásilo 17 posádek a na podívanou se přišlo podívat 3 a půl tisíce lidí. Letos stoupl počet posádek i návštěvníků, jen závodníků se na Velkém Dářku vystřídalo kolem jednoho tisíce. Závody začal před třemi lety pořádat Windsurfing Club Velké Dářko. NA ATMOSFÉRU ZÁVODŮ DRAČÍCH LODÍ SE MŮŽETE PODÍVAT NA VIDEU UVNITŘ ČLÁNKU!

Číst dál...

REKLAMA