OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Nový informační systém Blueinfo využívající mobilní telefony v Bystřici nad Pernštejnem

mobil_001Turistické informační centrum v Bystřici nad Pernštejnem spouští nový informační systém, který zcela bezplatně zasílá do mobilních telefonů návštěvníků a občanů města audio představení města a pozvánky na důležité události. Tato nová služba nese název Blueinfo a je založena na aktivním využití funkce bluetooth u mobilních telefonů. Vysílač umístěný v informačním centru automaticky a nepřetržitě vyhledává a nabízí ve své blízkosti ke stažení připravené obsahy určené pro mobilní telefony.

Číst dál...

Na Vysočině nejlépe recyklují žáci z Bobrové

uklidme_si_svetBezmála 13 tun vysloužilých elektrozařízení vysbírali v rámci projektu Ukliďme si svět žáci základních a středních škol na Vysočině. Ve srovnání s ostatními regiony jim tento výsledek zajistil sedmé místo na pomyslném žebříčku. Nejlepší školou na Vysočině se v celkovém množství stala ZŠ Bobrová, jejíž žáci přinesli přes 4,3 tuny „vysloužilců“. V přepočtu na žáka pak první místo patří ZŠ a MŠ Cejle s 88 kilogramy na hlavu. Projektu Ukliďme si svět se letos zúčastnilo téměř 200 tisíc žáků ze 700 přihlášených škol.

Číst dál...

Ocenění pro dobrovolníky převzalo ve Žďáře nad Sázavou dvaadvacet nejoblíbenějších

krajsky_uradDruhým rokem vyhlásila Vysočina anketu SKUTEK ROKU a dnes večer členové Rady kraje Vysočina předali dvacítku cen za nejvýraznější dobrovolné skutky jednotlivců i společností. Vybrané nejúspěšnější projekty postoupí nově do přeshraniční soutěže, která se uskuteční příští rok v partnerském Dolním Rakousku. V pěti vyhlášených kategoriích bylo veřejností nominováno 52 skutků, o jejich pořadí rozhodlo 2250 došlých hlasů.

Číst dál...

REKLAMA