OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Tři králové přinesli již po jedenácté neuvěřitelný dar

P1060943ATříkrálová sbírka roku 2011 byla úspěšně ukončena. Na počátku sbírky bylo mezi koledníky vydáno 369 kasiček, které byly postupně rozpečetěny a za účasti zástupců příslušných městských a obecních úřadů a Oblastní charity Žďár byl jejich obsah postupně spočítán a předán na účet Tříkrálové sbírky.

Číst dál...

Sbírka Třech králů v pátek skončila

eiceTříkrálová sbírka letošního roku dnešním dnem skončila. Všech 370 kasiček je v současné době postupně rozpečeťováno a za dohledu představitelů jednotlivých měst a obcí jsou výtěžky předávány na centrální účet Charity Česká republika, kde budou následně rozděleny dle variabilních symbolů příslušným charitám. Z toho důvodu není ještě v současné době známa celková částka, kterou zhruba 1 400 koledníků na území žďárského okresu vykoledovalo.

Číst dál...

“Kdo nemyslí jen na sebe, bývá nakonec sám obdarován…“

trikralova_sbirka_kolednici_zdarMyšlenka kněze Vojtěcha Kodeta vystihuje pocit, který zažívá v této chvíli přibližně 1 400 koledníků. Ti i v nevlídném počasí vyráží do ulic, aby svým zpěvem, radostí a přáním požehnaného roku 2011 obdarovali občany měst a obcí, se kterými spolupracuje Oblastní charita Žďár nad Sázavou, a pokud lidé chtějí, přijali i finanční dar, který poputuje na pomoc potřebným.

Číst dál...

Tříkrálová sbírka roku 2010 podpořila především terénní služby

P1010032Tříkrálová sbírka roku 2011 trvá od 1. do 14. ledna 2011. Výtěžek Tříkrálové sbírky, kterou už po jedenácté pořádá Charita Česká republika, je určen především na pomoc nemocným, lidem s postižením, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně znevýhodněným skupinám, a to zejména v regionech, kde se sbírka koná. Přibližně desetina výnosu sbírky je určena na humanitární a rozvojovou pomoc do zahraničí.

Číst dál...

REKLAMA