OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Grant odměňování trenérů mládeže

bystrice_nad_pernstejnemV minulém roce provedlo město Bystřice nad Pernštejnem průzkum, kolik mládežnických oddílů se účastní dlouhodobých soutěží. Výsledek byl velmi smutný, neboť dlouhodobých soutěží se účastní pouze několik málo oddílů. Bohužel i stát se chová ke sportu velmi macešsky, neboť objem financí ze státního rozpočtu určených na sport klesl za 10 let z 0,65 na 0,2 %. O široce publikovaných problémem Sazky a jejím přispívání nepřispívání na sport snad nemá cenu vůbec mluvit.

Číst dál...

Mladí zemědělci se už po třinácté utkají v celostátní soutěži v oboru Agropodnikání

soutez_zemedelciTřináctý ročník celostátní soutěže odborných dovedností žáků středních zemědělských škol oboru Agropodnikání se ve dnech 14. a 15. dubna uskuteční na půdě VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem, jejíž absolvent, pan Martin Humlíček, zvítězil v minulém ročníku. Již tradičně studenti 4. ročníků zemědělských škol změří své síly v teoretických znalostech i praktických dovednostech.

Číst dál...

Na Vysočině roste americká masožravka

masozravka-dusanNeobvyklou atrakci teď mají obyvatelé Křižánek na Žďársku - za vsí rostou masožravé květiny. Neobvyklá rostlina tu bez větších potíží přezimovala a dokonce se množí, informoval botanik pražské botanické zahrady a specialista na pěstování masožravých rostlin Vlastimil Rybka.

Číst dál...

V Mikroregionu Novoměstsko řádí Putující kontejner

sberny_dvur_ikoDo Mikroregionu Novoměstsko zavítal Putující kontejner kolektivního systému ELEKTROWIN. Ten během tří týdnů navštíví 26 obcí, kde pomůže obyvatelům s ekologickou recyklací vysloužilých elektrozařízení. Kontejner tak usnadní život v obcích, jež nemají vlastní sběrný dvůr, ale pomůže také životnímu prostředí v kraji Vysočina. Putující kontejner již navštívil obec Bohdalec, městys Sněžné, Líšnou a chystá se do celé řady dalších obcí.

Číst dál...

Na D1 na Vysočině havaroval kamion s kyselinou

dalnice_kolonaNehoda kamionu převážejícího kyselinu zkomplikovala v úterý ráno provoz na dálnici D1 na Vysočině. K úniku nebezpečné látky naštěstí nedošlo, informovala agenturu Mediafax mluvčí hasičů Petra Musilová.

Číst dál...

Bystřická zastavení představí Vodomil

bystrickoVodomil je už tradičně maskotem turistických aktivit města Bystřice a celého našeho regionu. V minulosti se vybudovala vodohospodářská stezka pro turisty kolem Vírské přehrady. Stezka není určena jen pro turisty, kterým dokresluje půvabnou scenérii, ale i pro domácí milovníky pohodových vycházek na kole či pěšky. Vybudováním stezky se navázalo na dlouholetou tradici turistického ruchu právě ve Svrateckém údolí na Bystřicku, která sahá do dob první republiky.

Číst dál...

REKLAMA