OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Ocenění pro dobrovolníky převzalo ve Žďáře nad Sázavou dvaadvacet nejoblíbenějších

krajsky_uradDruhým rokem vyhlásila Vysočina anketu SKUTEK ROKU a dnes večer členové Rady kraje Vysočina předali dvacítku cen za nejvýraznější dobrovolné skutky jednotlivců i společností. Vybrané nejúspěšnější projekty postoupí nově do přeshraniční soutěže, která se uskuteční příští rok v partnerském Dolním Rakousku. V pěti vyhlášených kategoriích bylo veřejností nominováno 52 skutků, o jejich pořadí rozhodlo 2250 došlých hlasů.

Číst dál...

Kvůli krádežím se na Zelené hoře mění režim přístupu do areálu kostela sv. Jana Nepomuckého

zelena_horaOpakované krádeže v areálu poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou, která je zapsána na seznamu památek UNESCO, mají za následek změnu v režimu přístupu do památkového areálu. Jednání o lepším zabezpečení této výjimečné památky měla i pozitivní stránky – návštěvníci se dočkali nových laviček v ambitech kostela.

Číst dál...

Na Žďársku si žena prostřelila hlavu

sebevrazda_zbranPravděpodobně sebevraždu spáchala dvaačtyřicetiletá žena, která si v sobotu po hádce s manželem prostřelila hlavu. Agentuře Mediafax to v neděli řekla policejní mluvčí Jana Martincová.

Číst dál...

Sáblíková dostala v předvečer 24. narozenin rychlobruslařský ovál

sablikova_rychlobruslarsky_oval_dortNebývá zvykem přinášet zprávu o narozeninách mladých sportovců, když mají roků jen polovinu, kolik například hokejový brankář Dominik Hašek. V případě Martiny Sáblíkové ale učiňme výjimku - vyjímečná je i tato reprezentantka, která cestou z vysočinských rybníků až ke třem medailovým ceremoniálům na minulých ZOH v Kanadě učila v každém českém příbytku poznávat rychlobruslení. Která už vybojovala i medaili na ME v silniční cyklistice v kategorii do 23 let, která sbírá i inlajnové trofeje.

Číst dál...

Linka důvěry STŘED oslavila čtvrté narozeniny

linka_duvery_stredLinka důvěry STŘED oslavila v květnu svoje čtvrté narozeniny a stále se těší narůstajícímu počtu kontaktů. Tuto službu provozuje od května 2007 třebíčské občanské sdružení STŘED. Je určena především lidem z Vysočiny, kteří se ocitli v obtížné životní situaci a nemohou či neumí ji zvládnout vlastními silami.

Číst dál...

Nečekaný úspěch jarmarků v Novém Městě

jarni_trh_13_5_2011_ikoNečekaný úspěch slaví farmářské trhy a řemeslné jarmarky v Novém Městě na Moravě. Novoměstští doplnili farmářské trhy o vystoupení místní dechovky a atraktivní akce pro děti. Podařilo se tak přilákat více, než tisícovku lidí a farmáři tak odjížděli více než spokojení.

Číst dál...

Farmářské trhy budou v Bystřici podruhé

trhy_bramboryPrvní farmářský trh v Bystřici nad Pernštejnem „na zkoušku“ 30. dubna 2011 se těšil velké návštěvnosti zájemců o farmářské produkty. Někteří přislíbení vystavovatelé dali na poslední chvíli přednost účasti na Flóře Olomouc, především ti se sazenicemi, kytičkami, stromky. Tahle slabší stránka úvodního trhu bude napravena, jinak byli jak návštěvníci, tak i prodejci spokojeni. Největší zájem byl o domácí sýry a živé ryby, ale tržby všech prodejců byly takové, že všichni přijedou i 14. května.

Číst dál...

REKLAMA