OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Na Šiklově mlýně se splašili koně, kočí je těžce zraněný

kunScénou jako z akčního filmu skončilo nedělní odpolední představení ve westernovém městečku Šiklův mlýn na Žďársku, podle svědků se splašili koně ve spřežení a těžce zranili kočího. Jak Mediafaxu potvrdila ředitelka záchranné služby kraje Vysočina Vladislava Filová, pro zraněného letěl vrtulník.

Číst dál...

HASIČI DRŽÍ SMUTEK: Zemřel plukovník Josef Ryba

hasici_autoHasiči na Vysočině přišli o svého kolegu. Včera náhle zemřel plk. Ing. Josef Ryba. Ryba od 1. ledna 2001 působil ve funkci ředitele územního odboru Žďár nad Sázavou, Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina. UVNITŘ ČLÁNKU FOTOGRAFIE

Číst dál...

Do stodoly na Žďársku udeřil blesk

P1000002Ve čtvrtek krátce po čtvré hodině ranní přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina hlášení o požáru stodoly  v obci Holubí Zhoř na Žďársku. K požáru vyjelo šest jednotek hasičů. V době příjezdu hasičů byla stodola, o rozměrech přibližně 8x15m, v plamenech. Uvnitř stodoly bylo uskladněné seno.

Číst dál...

Ztracená dívka se v pořádku vrátila domů

policie_autoVe středu policisté pátrali po šestnáctileté dívce z Bystřice nad Pernštejnem, která předchozího večera odešla z místa svého trvalého bydliště na procházku venčit svého psa. Nevrátila se však domů. Pohřešování dívky oznámila její matka a začala ji hledat po celém městě, bohužel ale marně.

Číst dál...

Nový informační systém Blueinfo využívající mobilní telefony v Bystřici nad Pernštejnem

mobil_001Turistické informační centrum v Bystřici nad Pernštejnem spouští nový informační systém, který zcela bezplatně zasílá do mobilních telefonů návštěvníků a občanů města audio představení města a pozvánky na důležité události. Tato nová služba nese název Blueinfo a je založena na aktivním využití funkce bluetooth u mobilních telefonů. Vysílač umístěný v informačním centru automaticky a nepřetržitě vyhledává a nabízí ve své blízkosti ke stažení připravené obsahy určené pro mobilní telefony.

Číst dál...

Na Vysočině nejlépe recyklují žáci z Bobrové

uklidme_si_svetBezmála 13 tun vysloužilých elektrozařízení vysbírali v rámci projektu Ukliďme si svět žáci základních a středních škol na Vysočině. Ve srovnání s ostatními regiony jim tento výsledek zajistil sedmé místo na pomyslném žebříčku. Nejlepší školou na Vysočině se v celkovém množství stala ZŠ Bobrová, jejíž žáci přinesli přes 4,3 tuny „vysloužilců“. V přepočtu na žáka pak první místo patří ZŠ a MŠ Cejle s 88 kilogramy na hlavu. Projektu Ukliďme si svět se letos zúčastnilo téměř 200 tisíc žáků ze 700 přihlášených škol.

Číst dál...

REKLAMA