OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Osobní vlak u Žďáru nad Sázavou usmrtil chodce

zima_kolejeOsobní vlak srazil a usmrtil ve čtvrtek ráno na železniční trati mezi Žďárem nad Sázavou a Havlíčkovým Brodem chodce. Jedná se o muže, jeho totožnost zatím neznáme, u sebe neměl žádné doklady, řekl Mediafaxu mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Číst dál...

Děti omladily les Ochoza na Novoměstsku

DSC06084_Víte, co je to Ochoza? Tak se jmenuje les v  Novém Městě na Moravě. Děti z místní základní školy se ho učí poznávat v rámci programu Les ve škole - škola v lese. A protože se jim nelíbila jeho část s holou mýtinou, rozhodly se zde vysadit nové stromky. A šly na to od lesa – pozvaly si na besedu správce lesů a veřejné zeleně, aby zjistily, jaké druhy stromů budou pro výsadbu v této lokalitě nejvhodnější.

Číst dál...

Na dálnici rychleji už přes novou přeložku silnice II/360 mezi Oslavicí a Oslavičkou

silnicePůl roku trvala další etapa stavebních úprav na komunikaci II/360 mezi Velkým Meziříčím a Třebíčí, která zajišťuje hlavní napojení Třebíčska na dálnici D1. Zatím poslední úsek mezi Oslavicí a Oslavičkou přišel kraj Vysočina na 72 milióny korun. S financováním nákladného přeložení nebezpečné komunikace pomohl ROP Jihovýchod.

Číst dál...

Bystřičtí akordeonisté se zúčastnili mezinárodní soutěže v Propadu

hudba_akordeonV letošním roce se uskutečnil šestý ročník mezinárodního soutěžního setkání hráčů na akordeon ve slovenském Popradu. Město, k jehož symbolům neodmyslitelně patří pozadí Vysokých Tater, hostilo mezi 10. – 12. listopadem v rámci festivalu skutečně vysoké úrovně více než padesát soutěžících, dále pak příznivce akordeonu,  pedagogy a odborníky z Polska, Litvy, Srbska, Slovenska, Ukrajiny a České republiky.

Číst dál...

REKLAMA