Zlín jde s dobou. Pro jízdy v centru pořizuje elektromobil

Menší provozní náklady a především mnohem větší ekologičnost. To jsou hlavní výhody elektromobilů. Na druhé straně vah je však jejich vyšší pořizovací cena. Magistrát města Zlína nyní zkušebně pořídil nákladní vozidlo – elektromobil pro Odbor městské zeleně. Další vozidlo bude během tohoto roku pořízeno pro Odbor vnitřní správy. Právě například vozidla těchto odborů vykonávají zpravidla jen krátké pojížďky ve městě, a jsou tedy zbytečně zdrojem zvýšeného množství výfukových zplodin.

Číst dál...

Čtvrtý ročník Benefičního dne „Život je dar“ podpořilo 1 107 lidí, kterým není lhostejný osud ostatních

Život je dar. To je název benefiční akce, která se v měsíci lednu uskutečnila ve Zlíně. Cílem je podpořit pacienty, kteří se statečně perou s různými formami rakoviny. Po skončení benefičního dne se suma vybraná pro zlínskou onkologii ustálila na částce téměř 367 tisíc korun. Přispívat lze i nadále na transparentní účet, a to až do 1. března, kdy bude celý výtěžek předán Komplexnímu onkologickému centru ve Zlíně. Záštitu nad akcí převzalo také město Zlín prostřednictvím náměstka zlínského primátora Jiřího Korce.

Číst dál...

Strážníci dostali medaili za statečnost. Zachránili život

Strážníci Městské policie Zlín David Korvas a Jaroslav Stoklásek obdrželi medaili za statečnost. Dne 4. prosince loňského roku prokázali obrovskou osobní statečnost, když při požáru v Okružní ulici vytáhli z hořícího bytu seniorku. Tímto činem jí zachránili život.

Číst dál...

Cena vody může dále klesat. Město Zlín už nechce doplácet na Otrokovice

Okresní soud ve Zlíně se začne v březnu zabývat smlouvami, na jejichž základě soukromá firma Moravská vodárenská (MOVO) koupila část společnosti Vodovody a kanalizace Zlín (VaK) a následně začala provozovat vodárenskou infrastrukturu na Zlínsku. Pokud by je označil za neplatné, mohlo by to vést až k opětovnému převzetí sítě vodovodních potrubí a čistíren společností VaK, kterou vlastní v drtivé většině města a obce ze Zlínska.

Číst dál...

Město napsalo družstevníkům z Bytového družstva Podlesí

Město Zlín odpovědělo na všechny otázky, které vyplynuly z poslední členské schůze. Předseda představenstva Bytového družstva Podlesí (BDP) Pavel Sekula odmítl vydat některé z vyžádaných příjmových dokladů a provedl zápočty vůči městu, které jsou chybné. Město zvažuje využití mediátora.

Číst dál...

Voda tématem pořadu Českého rozhlasu Zlín

Kdo jsou hráči na místním trhu s vodou? Soudy probíhají, jak se vyvíjí? Jsou smlouvy ve vodárenství z pohledu města Zlína výhodné? Na tyto a řadu dalších dotazů odpovídali v pořadu Českého rozhlasu Zlín s názvem Co vy na to? právník města Zlína a zároveň člen dozorčí rady společnosti Vodovody a kanalizace Zlín Oldřich Hlaváček a mluvčí města Zlína Zdeněk Dvořák.

Číst dál...

REKLAMA