Rozhodnutí soudů: předseda BD Podlesí Pavel Sekula manipuluje s finančními prostředky a nevydává účetnictví

Pavel Sekula prohrává soudy s městem, které sám vyvolal. V loňském roce zažaloval radnici za tvrzení, že dlouhodobě odmítá předložit ke kontrole účetnictví BDP, Okresní soud ve Zlíně dal ale za pravdu městu. V odůvodnění uvedl předseda senátu Jiří Němec mimo jiné to, že „předseda představenstva BDP již v minulosti opakovaně neumožnil (městu) kontrolu účetnictví BDP za požadovaná období.“

Číst dál...

Projekt Tvoříme Zlín: Zlíňané navrhli více než čtyřicet vylepšení svého okolí

Projekt Tvoříme Zlín, jehož cílem je více vtáhnout obyvatele města do rozhodování o rozdělení finančních prostředků, vstoupil do další etapy. Své návrhy na vylepšení veřejných prostranství Zlína zaslalo čtyřicet dva Zlíňanů. U třiceti devíti těchto návrhů nyní bude pracovní skupina posuzovat, zda a nakolik jsou skutečně reálně proveditelné, či zda je možné projekt nějak upravit, aby proveditelný byl. Další tři návrhy ještě čekají na dopracování.

Číst dál...

VaK Zlín získal cenu za mimořádné výsledky v rozvoji vodárenství

Společnost Vodovody a kanalizace Zlín dosáhla dalšího velkého úspěchu. Poté, co získala prestižní certifikaci Czech Stability Award za nadstandardní ekonomickou kondici, ji sdružení Czech Top 100 ocenilo za mimořádné výsledky v rozvoji vodárenství ve zlínském regionu. Cenu při slavnostním galavečeru na Pražském hradě převzal Svatopluk Březík, předseda představenstva VaK Zlín.

Číst dál...

Ze žárlivosti napadl souseda

Nepříjemnou a zdlouhavou dohru bude mít pro devětatřicetiletého muže ze Zlína jeho neadekvátní reakce po dni stráveném ve společnosti rodiny a kamaráda. Pod vlivem alkoholu neudržel na uzdě své emoce a napadl známého pěstmi. Za porušování domovní svobody, výtržnictví a ublížení na zdraví ve stadiu pokusu mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Číst dál...

Kriminalisté vyšetřující nehodu u Luhačovic hledají cestující z autobusu

Zlínští dopravní policisté a kriminalisté nadále vyšetřují pondělní střet autobusu a osobního vozidla u Luhačovic, při němž řidič oktávie utrpěl těžké zranění. Kriminalisté se prostřednictvím médií obracejí na cestující z autobusu a žádají je, aby se ozvali na linku 158. Jejich svědectví totiž pomůže objasnit okolnosti dopravní nehody. V autobuse mělo v době střetu cestovat osm lidí.

Číst dál...

Vak pro SMART CITY ZLIN

Nejmodernější technologii pro dálkový odpočet vodného a stočného získá 1000 prvních odběratelů vody ve Zlíně a okolí. Pilotní projekt společnosti VaK Zlín otevírá cestu pro maximální využití chytrých technologií, které dokážou nejen optimalizovat spotřebu vody zlínských domácností, ale především zpříjemnit jejich život.

Číst dál...

REKLAMA