REKLAMA

Hlášení rozhlasu si mohou Zlíňané nechat zaslat i do e-mailu

Hlášení rozhlasu je především v místních částech stále nepostradatelnou formou způsobu informování občanů. Město Zlín nyní zavádí zkušební novinku, pilotní projekt, v jehož rámci je možné si nechat zasílat hlášení místního rozhlasu na svůj e-mail a následně si toto hlášení spustit na svém počítači, tabletu či mobilu.

Číst dál...

Zlín jde s dobou. Pro jízdy v centru pořizuje elektromobil

Menší provozní náklady a především mnohem větší ekologičnost. To jsou hlavní výhody elektromobilů. Na druhé straně vah je však jejich vyšší pořizovací cena. Magistrát města Zlína nyní zkušebně pořídil nákladní vozidlo – elektromobil pro Odbor městské zeleně. Další vozidlo bude během tohoto roku pořízeno pro Odbor vnitřní správy. Právě například vozidla těchto odborů vykonávají zpravidla jen krátké pojížďky ve městě, a jsou tedy zbytečně zdrojem zvýšeného množství výfukových zplodin.

Číst dál...

Čtvrtý ročník Benefičního dne „Život je dar“ podpořilo 1 107 lidí, kterým není lhostejný osud ostatních

Život je dar. To je název benefiční akce, která se v měsíci lednu uskutečnila ve Zlíně. Cílem je podpořit pacienty, kteří se statečně perou s různými formami rakoviny. Po skončení benefičního dne se suma vybraná pro zlínskou onkologii ustálila na částce téměř 367 tisíc korun. Přispívat lze i nadále na transparentní účet, a to až do 1. března, kdy bude celý výtěžek předán Komplexnímu onkologickému centru ve Zlíně. Záštitu nad akcí převzalo také město Zlín prostřednictvím náměstka zlínského primátora Jiřího Korce.

Číst dál...

Strážníci dostali medaili za statečnost. Zachránili život

Strážníci Městské policie Zlín David Korvas a Jaroslav Stoklásek obdrželi medaili za statečnost. Dne 4. prosince loňského roku prokázali obrovskou osobní statečnost, když při požáru v Okružní ulici vytáhli z hořícího bytu seniorku. Tímto činem jí zachránili život.

Číst dál...

REKLAMA