OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Jachtař Kůdela povypráví o cestě přes oceán

Sám oceánem. Tak se jmenuje přednáška Tomáše Kůdely, která je na programu pelhřimovské knihovny ve středu 19. října. Jak název slibuje, jachtař se podělí o zkušenosti ze své letošní plavby přes Atlantik a zpět do Evropy, kdy se část cesty musel spoléhat jenom sám na sebe. Přednáška začne v 17 hodin.

Číst dál...

K boji proti trombóze se připojuje i pelhřimovská nemocnice

Nemocnice Pelhřimov patří mezi oficiální partnery Světového dne trombózy. K aktivitě se připojila, neboť se na tamním hematologickém oddělení lékaři problematice trombózy ve spolupráci s dalšími odborníky mnoho let věnují, řeší složité případy a systematicky pečují o zvlášť ohrožené skupiny pacientů – zejména o těhotné ženy se zvýšeným rizikem trombózy nebo o pacienty, kteří ji prodělali v souvislosti s nádorovým onemocněním. Výsledky své práce doktoři publikují v odborném tisku a prezentují na tuzemských i zahraničních vědeckých konferencích.

Číst dál...

Týden knihoven nabídne v pelhřimovské knihovně spoustu akcí

Braňte knihu! To je letošní motto Týdne knihoven, který se koná od 3. do 9. října. Letos jde o již 20. ročník této oblíbené celostátní akce, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky, a Městská knihovna Pelhřimov si pro všechny své čtenáře připravila bohatý program.

Číst dál...

REKLAMA