OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Humpolečtí podpoří sběrem baterií nejen životní prostředí, ale možná i charitní Šatník

Pomoc pro lidi v nouzi, opora pro ty, kteří se chtějí zase postavit zpět na vlastní nohy nebo dobrý start pro dlouhodobě nezaměstnané. To je hlavní smysl činnosti Střediska charitní pomoci v Humpolci při Oblastní charitě Havlíčkův Brod, kterému se přezdívá Šatník. A právě Šatník může získat finanční pomoc ve výši 50 000 Kč, a to v případě, že se v Humpolci do 15. října 2018 podaří vybrat největší množství baterií v přepočtu na jednoho úředníka městského úřadu. Město se totiž zapojilo do projektu v Kraji Vysočina nazvaného Baterkománie.

Číst dál...

Okresní hospodářská komora má za sebou další ročník Podnikatelského koktejlu

Rok se s rokem sešel a Okresní hospodářská komora Pelhřimov má za sebou další ročník Podnikatelského koktejlu.Tento rok se vše odehrálo 21. června 2018, zástupci významných firem a úspěšní podnikatelé měli možnost se opět setkat. Koktejl se uskutečnil v nově otevřené Humpolecké 8SMIČCE – zóně pro umění, kde si hosté mohli vychutnat příjemný podvečer v prostředí se současným a moderním uměním.

Číst dál...

V Novém Rychnově světili novou cisternu a auto

Sobota 16. června byla pro sbor dobrovolných hasičů z Nového Rychnova velkým dnem. Při slavnostní bohoslužbě vysvětil rodák z Rychnova, pan Stolařík, místním požárníkům novou cisternu a přepravní auto. Také jim popřál vždy šťastný návrat.

Číst dál...

Vandalové v Horní Cerekvi posprejovali vagony

Policisté z obvodního oddělení v Kamenici nad Lipou pátrají po dosud neznámém pachateli, který v noci ze čtvrtka 14. června na pátek v obci Horní Cerekev na vlakovém nádraží posprejoval dva vagony vlakové soupravy, na nichž vytvořil nesrozumitelné nápisy. Škoda, kterou svým jednáním způsobil, byla vyčíslena na částku kolem pěti tisíc korun. Přivolaní policisté na místě provedli ohledání, šetření a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Případ nadále prověřují a po pachateli pátrají. V případě jeho dopadení a uznání viny mu za takový trestný čin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Číst dál...

V Pelhřimově otevřeli Rákosníčkovo hřiště

Pehřimov se v neděli 17. června rozrostl o Rákosníčkovo hřiště. Nové dětské hřiště, které postavila společnost Lidl, stojí v ulici Pražská. Lokalita přitom nebyla vybrána náhodně. Hřiště se nachází v obytné zástavbě a stane se oblíbeným místem pro spoustu dětí. Nedělního otevření, v jehož průběhu nechybělo slavnostní přestřižení pásky, se zúčastnily stovky návštěvníků.

Číst dál...

Program pod Havlíčkovým dubem pokazil déšť

V rámci Víkendu otevřených zahrad na neděli 10. června přichystali pořadatelé z Knihkupectví U Vrány a Domova důchodců Proseč-Obořiště program v podobě čtení z díla Františka Novotného a vystoupení mužského pěveckého sboru Záboj. Příjemné odpoledne v zámeckém parku však poznamenal lijavec.

Číst dál...

REKLAMA