OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Jediný školní statek v kraji čekají během dvou let obrovské investice

Další modernizace a přestavby za zhruba 80 miliónů korun čekají v následujících dvou letech jediný školní statek v Humpolci, který zajišťuje na Vysočině odbornou výuku pro zemědělské obory.

Číst dál...

Byla jednou jedna budka, ale nebyla to obyčejná budka, byla to knihobudka

Jde vlastně o malou veřejnou knihovnu, přináší momentální užitek a rozvoj čtenářské gramotnosti všech generací v Pelhřimově. Půjčte si knihu, vezměte, vraťte, nechte si ji nebo nějakou vložte. Iniciativa nejen Hodiny H. A v Pelhřimově pro Pelhřimáky i návštěvníky města „vyrostly“ hned čtyři knihobudky.

Číst dál...

Veletrh mezinárodních příležitostí v Pelhřimově se konal již podruhé

V úterý 14. 11. 2017 uspořádala nezisková organizace Hodina H ve spolupráci s Krajem Vysočina a Městem Pelhřimov Veletrh mezinárodních příležitostí v Pelhřimově. Akce se zúčastnili studenti z Obchodní akademie Pelhřimov, ze SPŠ a SOU Pelhřimov a také studenti z Gymnázia Humpolec. „Možnosti studia v zahraničí jsou dnes opravdu široké a záleží pouze na zájmu studentů. Například Kraj Vysočina nabízí středoškolákům stipendium na částečné pokrytí nákladů spojených s ročním studijním pobytem v partnerských regionech kraje,“ uvedla Jana Fialová, krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu.

Číst dál...

Devadesátiletou existenci Sedlické přehrady připomene ucelená výstava o vztahu člověka a vody

Už devadesát let je součástí krajiny pelhřimovského okresu pozoruhodné vodní dílo známé jako Sedlická přehrada. Stavba, která v roce 1927 znamenala první výraznější zásah do okolí protkaného řekou Želivkou, je i v současné době velkým lákadlem pro turisty z různých koutů republiky. Kulaté narozeniny jsou tak jedinečnou příležitostí, jak připomenout její význam a vlastně obecně význam vody jakožto přírodního živlu nedílně doprovázejícího život člověka od jeho narození až po smrt. K tomu dopomůže unikátní výstava s názvem Člověk a voda v minulosti, kterou připravil Moravský zemský archiv v Brně – Státní okresní archiv Pelhřimov společně s humpoleckým Muzeem dr. Aleše Hrdličky a dalšími odborníky. Expozici si hned na dvou místech zájemci prohlédnou od 15. listopadu do 15. prosince 2017.

Číst dál...

REKLAMA