OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Ze Seniorské miniolympiády putoval do Pelhřimova pohár pro nejlepšího jednotlivce

Dny pro seniory, které se v minulém týdnu konaly na všech pobočkách Senior Pointů na Vysočině, zakončila páteční Seniorská miniolympiáda. Do Havlíčkova Brodu přijelo poměřit síly ve sportovně-společenských disciplinách celkem deset seniorských týmů z celého kraje. A své zastoupení měl i Pelhřimov. Tamní Senior Point Hodiny H vyslal týmy dokonce dva.

Číst dál...

VIDEO: Kraťasy se prodloužily na třídenní festival

Vše loni odstartovalo trochu neobvyklým březnovým promítáním v kině, na které začátkem září navázala projekce krátkometrážních filmů pod širým nebem. Letos už se festival honosil přívlastkem třídenní a zdaleka nešlo jenom o sledování filmového plátna. Řeč je o Kraťasech, jejichž tradici v Pelhřimově započali dva mladí filmaři, Michal Burda a David Bumbálek.

Číst dál...

VIDEO: Boj proti zbraním ohrožuje střelecký sport

Když se řekne sport, málokdo v první chvíli pomyslí na střelbu. Důkazem, že je toto sportovní odvětví živé, bylo ovšem mistrovství republiky, které se na sklonku letních prázdnin konalo v Horní Cerekvi. S jakými překážkami se střelecký sport v současné době potýká, v rozhovoru naznačil předseda místního sportovněstřeleckého klubu Milan Matějka.

Číst dál...

Veřejné piano už stojí i na pelhřimovské ulici

Na mapě iniciativy „Piána na ulici“ se objeví nová tečka – a to konkrétně v místě, kde leží Pelhřimov. I tam má totiž nyní kdokoli možnost zahrát si na ulici na piano. To pelhřimovské pro veřejnost obstarali lidé z organizace Hodina H a lze ho najít u Masarykova náměstí před Boutiquem Piccolo.

Číst dál...

POZVÁNKA: Zajímavý program naučí pečovat o duševní zdraví a vážit si ho

Udělat něco pro svou duševní kondici a zároveň na chvíli pocítit, jaké to je žít s psychickým onemocněním, takovou možnost dá 27. září všem svým návštěvníkům Festival duševního zdraví. Na pelhřimovském náměstí zájemci zjistí, jaké mají silné stránky, procvičí si kognitivní a behaviorální funkce v mozkové posilovně nebo si na vlastní kůži vyzkouší, jaké to je neustále v mysli slyšet hlasy.

Číst dál...

REKLAMA