OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V Třebíči se kvůli úpravám uzavře frekventovaná Koželužská ulice


silnice oprava_05Frekventovaná Koželužská ulice v Třebíči bude na dva dny zcela uzavřena pro veškerý provoz. Důvodem jsou úpravy povrchu na novém silničním napojení do areálu bývalé továrny Bopo. Uzavírka se týká víkendu 39. týdne. Zákaz vjezdu začne platit v sobotu 1. října v 5:00 hodin a potrvá do neděle 2. října do 24:00 hodin.

Číst dál...

Městský úřad v Třebíči zahájil kontroly taxikářů

taxiOdbor dopravy Městského úřadu Třebíč se pustil do kontrol taxikářů. První z nich proběhla s uspokojivými výsledky. První ze série kontrol vozů taxislužby se za asistence Policie ČR konala v pátek 16. září. Kromě hladiny alkoholu u řidičů a potřebných dokladů kontrolovali úředníci použití taxametrů, vydávání daňových dokladů, označování vozidel a také povinnost dodržování bezpečnostních přestávek. Bylo zaznamenáno několik porušení, ne však zásadního charakteru – někteří řidiči u sebe neměli průkaz k taxametru nebo chyběl jim záznam o přestávkách v řízení vozidla. 

Číst dál...

Policisté zastavovali vozidla se studentkami

tyden mobility2011_ikoV rámci Evropského týdnu mobility dopravní policisté společně se studentkami zdravotní školy zastavovali při silniční kontrole řidiče osobních vozidel. V dopoledních hodinách od 9.00 do 11.00 hodin v úterý 20. září v ulici Marie Majerové v Třebíči zjišťovali znalost řidičů problematiky týkající se podávání první pomoci. Zájemci si mohli vyzkoušet pod vedením studentek masáž srdce na figuríně. 

Číst dál...

Auta budou srážet panáka

deti prechod_001Ve středu se v Třebíči uskuteční zajímavá dopravně-bezpečnostní akce. Školáci z prvních tříd se budou učit správnému přecházení vozovky. Pro ukázku brzdné dráhy a střetu vozidla s chodcem poslouží figuríny vyrobené dětmi z pěnového polystyrenu a PET-lahví.

Číst dál...

V Třebíči proběhne konference Energetické Třebíčsko 2011

dukovanyEnergetické Třebíčsko 2011, tak zní název konference, jejíž podtitul je „Nové jaderné bloky jako základ energetické koncepce státu a oživení českého průmyslu“. Konference se uskuteční ve středu 21. září 2011 v Konferenčním centru Pasáž, v Malém sále v Třebíči. Nad konferencí, jejímiž pořadateli jsou město Třebíč, Západomoravská vysoká škola v Třebíči a Okresní hospodářská komora v Třebíči, převzali záštitu senátor Vítězslav Jonáš a starosta města Třebíče MVDr. Pavel Heřman. Konference se uskuteční za podpory hejtmanů a poslanců kraje Vysočina a Jihomoravského kraje napříč celým politickým spektrem. 

Číst dál...

REKLAMA