OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Velké Meziříčí si připomnělo tragédii z konce II. světové války

velke_mezirici_pieta_za_konec_druhe_svetove_valky_1_Vedení města Velké Meziříčí, představitelé politického a kulturního života, pamětníci i pozůstalí po obětech se sešli 7. května na hřbitově u pomníku padlých, aby si připomněli tragédii, která se ve městě odehrála přesně před pětašedesáti lety. Po úvodní ceremonii kladení věnců k pomníku padlých jako první vystoupil starosta města František Bradáč. „Ve chvíli, kdy už si lidé oddychli, že skončila válečná hrůza, že skončilo válečné běsnění, udeřila smrt ještě jednou. Zákeřně, krutě a bolestně,“  zahájil svůj projev.

 

Číst dál...

Klub zdraví putoval za krásou tulipánů

img_2080_V sobotu 8. května se konal v Třebíči výšlap Klubu zdraví za tulipány. Nejdříve navštívili pěstitele pana Aloise Mikysku v jeho květinovém království v Poušově. Všem přítomným ukázal překrásné tulipány, kterých pěstuje asi 200 odrůd. Kdo chtěl, mohl se i zeptat např. na různé zásady jejich pěstování. Počasí se vydařilo, přestože se poslední dobou na obloze stále honí mraky. Ze zahrady manželů Mikyskových pokračovalo putování směrem k lesíku Kača, kde si zvláště děti zahrály různé hry. Nenáročná procházka dále vedla přes řeku Jihlavu, kolem které vedla i cesta zpátky.

 

Číst dál...

Nabídka pořadů na druhé pololetí na webu MKS Třebíč

Městské kulturní středisko Třebíč v minulých dnech zveřejnilo na svých internetových stránkách www.mkstrebic.cz podrobný přehled pořadů na druhé pololetí letošního roku. Nabídka obsahuje pestrý program mnoha žánrů a tradičně hvězdně obsazenou divadelní produkci v předplatitelských skupinách i mimo abonmá. Změna programu je vyhrazena, informace o předplatném poskytnou pracovnice pokladny v Národním domě a v Informačním a turistickém centru v Malovaném domě.

REKLAMA