OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Rakouští novináři poznávali Třebíč

trebicDo Třebíče zavítala v úterý 21. června skupina rakouských novinářů. Zástupci pěti médií se seznamovali s památkami UNESCO. Kromě baziliky svatého Prokopa a Židovské čtvrti se hřbitovem si v Třebíči prohlédli také tři novější zajímavosti – obnovený historický průchod ze Žerotínova náměstí, dům s muzeem Seligmanna Bauera a hotel Joseph 1699.

Číst dál...

Vesnicí roku Vysočiny je Domamil

domamilPorota krajského kola soutěže Vesnice roku letos rozhodla, že Vesnicí roku 2011 se stává na Vysočině obec Domamil. Obec se zhruba třemi stovkami obyvatel leží v nadmořské výšce 495 m. Z nejvyššího místa této vesnice jsou za slunečného počasí vidět rakouské vesnice. V místě je zdravotní středisko, pošta, fara a základní škola.

Číst dál...

NEBEZPEČNÁ SKLÁDKA V POZĎÁTKÁCH: Projekt za 595 milionu korun finišuje

pozdatky_dokoncovani_02Projekt obnovy zdevastované přírody na místě skládky v Pozďátkách za 595 miliónů korun směřuje do cíle. Členové Rady kraje Vysočina navštívili 14. června v pořadí druhý Reprezentační den sanace území ohroženého skládkou nebezpečného odpadu. Za necelý rok bylo ze sanovaného areálu odtěženo přes 30 tisíc tun nebezpečné zeminy a odpadu.

Číst dál...

REKLAMA