OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Nové Město n.M. už má nové vedení. Šmerda vystřídal Markovou

vedeni_nmnm_ikona_denikV pondělí si Nové Město na Moravě zvolilo nové vedení radnice. Dosavadní starostka Marková svůj post neobhájila a vystřídal jí sociální demokrat Michal Šmarda. Místostarosty zastupitelstvo zvolilo Stanislava Mareka za SNK a nově byla zřízena funkce neuvolněného místostarosty města, kterým byl zvolen Ing. Pavel Štorek z TOP 09. /foto zdroj: Deník/

Číst dál...

Kaple sv. Anny v Pivonicích prochází opravou

pivoniceSoučasnou podobu získala kaple v Pivonicích v roce 1771, přičemž zvon Donát pochází z roku 1755. V roce 1996 byly objeveny pod omítkou v presbytáři a na vítězném oblouku malby a v dalších letech došlo k jejich restaurování. V roce 2007 byla opravena štítová zeď a usazena nová vížka s pozlacenou makovicí, do níž bylo vloženo poselství přím generacím.

Číst dál...

V Bystřici nad Pernštejnem otevřeli novou cyklostezku

11Nov_cyklostezkaMěsto v letošním roce získalo dotaci ve výši necelých pět miliónů korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury na cyklostezku vedoucí od letiště nad Domanínkem k parkovišti u silnice I/19 u Domanínského rybníka. Její délka je 2,3 km a šířka 2,5 metru.

Číst dál...

Syn chtěl zavraždit svoji matku

nuz_utok_01Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina obvinili ze zločinu vraždy ve stádiu pokusu dvaadvacetiletého mladíka ze Žďáru nad Sázavou (podle paragrafu 140 odst. 2 a podle paragrafu 21 trestního zákoníku). Vyšetřovatel mladíka viní z toho, že chtěl zavraždit svoji matku.

Číst dál...

Auta chytla od kamen

pozar_garaz_vel.mezirici_ikonaVe čtvrtek 21. října 2010 před čtvrtou hodinou odpoledne přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina hlášení o požáru garáže na ulici Křenice ve Velkém Meziříčí. K události vyjely tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů.

Číst dál...

Výstava Můj svět opět zavítá do Žďáru nad Sázavou

muj_svet_lenka_judovaJiž potřetí zavítá do Žďáru nad Sázavou fotografická výstava s názvem Můj svět, kterou vyhlásila Charita Opava poprvé v roce 2007 pro zaměstnance a dobrovolníky všech Charit v České republice. Už tehdy se setkala s kladnou reakcí ze strany veřejnosti.

Číst dál...

REKLAMA