OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Klesl zájem o služby respiračního Sanatoria Buchtův Kopec.

nemocnice lehatkoVedení Nemocnice Nové Město na Moravě oznámilo, že ke konci letošního roku ukončí provoz Sanatoria Buchtův kopec. Důvodem pro toto rozhodnutí, které bylo dlouho přehodnocováno, je restrukturalizace a optimalizace zdravotní péče, které byly jednou z podmínek lékařů ve výzvě Děkujeme, odcházíme!, ve druhé řadě stále klesající zájem klientů o pobyt a léčbu, což má vliv na navyšující se ztrátu provozu.

Číst dál...

Žena ve Žďáru nad Sázavou skočila pod vlak

vlak kolejeSkokem pod nákladní vlak zřejmě v sobotu před polednem ukončila svůj život žena ve Žďáru ad Sázavou. Při střetu s vlakem utrpěla zranění neslučitelná se životem, potvrdila mluvčí hasičů Kraje Vysočina Petra Musilová.

Číst dál...

ROZHOVOR: Klub v 9 oslavil 10 let

charita klub9_ikonaOblastní charita Žďár nad Sázavou oslaví v roce 2013 dvacáté výročí svého znovuobnovení. Polovinu z uvedených let již funguje jedno z charitních zařízení – žďárský Klub v 9. Jeho vedoucím je zhruba rok Bc. Martin Kinc, který v zařízení pracoval nejdříve jako terapeut. 

Číst dál...

Bystřický veletrh vzdělávání byl úspěšný

21-bystricky-veletrh-vzdelavani IKOMěsto Bystřice nad Pernštejnem se 21. října připojilo k řadě měst regionu, která aktivně přistupují k otázce středoškolského vzdělávání. Stalo se tak prostřednictvím prvního ročníku Bystřického veletrhu vzdělávání, který byl městem uspořádán v Kulturním domě v Bystřici nad Pernštejnem.

Číst dál...

Pobočka Kopretiny v Radostíně nad Oslavou získala od obce nové prostory pro svoji činnost

prostory kopretiny_ikoKopretina – centrum pro rodiče s dětmi, spadajíci pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou, získala pro činnost pobočky v Radostíně nad Oslavou nové prostory v budově bývalé mateřské školy přímo ve středu obce. Dosud měla pobočka Kopretiny své sídlo v prostorách zdejší farní klubovny. Pro činnost centra byly využívány prostory menšího rozsahu, zejména místnost pro děti byla značně stísněná. 

Číst dál...

REKLAMA