OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Hejtman Kraje Vysočina vyhlásil kalamitní stav pro okres Žďár nad Sázavou

zima silnicariDnes krátce po 7:30 hodině ranní vyhlásil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek na žádost ředitelství Krajské správy a údržby silnic Vysočiny kalamitní stav v okrese Žďár nad Sázavou. Důvodem nemožnosti udržení sjíznosti komunikací běžně dostupnými prostředky bylo během noci silné sněžení doprovázené větrnými poryvy, tvorbou sněhových jazyků a závějí. V režimu kalamitního stavu pracují krajští silničáři už od dnešní půlnoci. I tak zůstávají mnohé silnice III. tříd z důvodu stále silného větru neprůjezdné. 

Číst dál...

ROZHOVOR: Vymrzlým koledníčkům se snažím zabezpečit servis

tri kralove_charita_rozhovor_ikonaUž druhým týdnem probíhá  po celé republice Tříkrálová sbírka. Na území našeho regionu organizuje sbírku Oblastní charita Žďár nad Sázavou, v jejímž čele již deset let působí ředitelka Ing. Jana Zelená. Ta zodpověděla několik dotazů týkající se této celorepublikové kampaně, která patří mezi jednu z nejznámějších.

Číst dál...

Tříkrálová sbírka 2012 se připravuje

charita trikralove-ikonaTříkrálová sbírka roku 2012 je na svém počátku. V současné době totiž probíhají tradiční přípravy. Koordinátorka sbírky Michaela Mahlová připravila za pomoci dobrovolníků celkem 387 pokladnic. V porovnání s minulým rokem je to o osmnáct  pokladnic více. Dobrovolní asistenti, bez kterých by sbírka nemohla probíhat, se již nyní  vydávají zapečetit pokladničky na úřady.

Číst dál...

REKLAMA