OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

ROZHOVOR: Ivana Bartoňová: „K patnáctinám přeji Ponorce dostatek spokojených uživatelů.“

charita bartonova_ikonaPonorka v letošním roce slaví 15 let od svého vzniku. Na počátku svého vzniku v roce 1997 pod Oblastní charitou Žďár nad Sázavou byla Poradnou pro děti a mládež. Nejdříve realizovala klub pro děti a mládež ve věku od 6 do 18 let a programy primární prevence. V roce 2003 se Poradna přejmenovala na Ponorku – centrum prevence. O šest let později se programy primární prevence oddělily a vznikla dvě zařízení Ponorka – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež (dále jen NZDM) a Ponorka – centrum prevence.  Již tři roky řídí tyto dva subjekty Mgr. Ivana Bartoňová, která se pokusí vysvětlit, k čemu a komu služby Ponorky slouží.

Číst dál...

VIDEO: Radek Jaroš vystoupil na Anapurnu 8091m

Dne 6. května 2011 dosáhl přední český horolezec Radek Jaroš vrcholu desáté nejvyšší hory světa 8091 metrů vysoké Anapurny I. Tato hora je již třináctou osmitisícovkou v pořadí, kterou Jaroš zlezl, bez použití kyslíkových přístrojů. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE VIDEOROZHOVOR S RADKEM JAROŠEM.

Číst dál...

Wellmez slavil první narozeniny

wellmez narozeniny_ikonaV úterý 24. dubna a ve středu 25. dubna 2012 zorganizovali pracovníci Wellmezu soutěže pro uživatele služby jako například stolní fotbálek, malování, hod na koš apod.

Číst dál...

Charitní pečovatelská služba je dostupná v Bystřici i ve Žďáře

pecovatelska sluzba_zdarskoJednu z nejdéle fungujících služeb Oblastní charity Žďár nad Sázavou, Charitní pečovatelskou službu, využilo v roce 2011 celkem 468 uživatelů z oblasti Bystřicka a Žďárska. Pečovatelky poskytují svoji službu ve Žďáře nad Sázavou a Bystřici nad Pernštejnem a v okolních obcích obou měst do dojezdové vzdálenosti cca 15 km. Mezi ty, kteří službu využívají patří především senioři se sníženou soběstačností, dále pak osoby, které jsou ze zdravotních důvodů odkázány na pomoc druhých při péči o sebe a svoji domácnost.

Číst dál...

Osobní asistenci můžete nově kontaktovat i ve Žďáře

osobni asistenceOsobní asistenci, jednu z nejnovějších služeb žďárské Charity, je možné kontaktovat i ve Žďáře nad Sázavou. Služba, která sídlí přímo ve žďárské Poliklinice ve třetím patře, zřídila i kontaktní hodiny, kdy je možné oslovit vedoucí Mgr. Jaroslavu Pavlíčkovou. Ta bude všem zájemcům k dispozici vždy v úterý od 10.00 do 13.00 hodin.  Spojit se s ní lze i telefonicky na čísle 733 755 870.

Číst dál...

REKLAMA