OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kriminalisté prověřují případy podvodných inzerátů nabízejících vozidla z Anglie

Policisté na Žďársku prověřují v současné době už dva případy podvodného jednání dosud neznámého pachatele, který prostřednictvím internetových inzerátů nabízí výhodný nákup osobních automobilů, které by měly být dovezeny z Anglie a Německa. Poškození přišli celkem o 160 tisíc korun. Kriminalisté oba případy prověřují pro podezření z přečinu podvodu.

Číst dál...

Řidič přehlédl na přejezdu vlak a zavinil nehodu

vlak radiojetTřiapadesátiletý řidič jel s nákladním vozidlem Avia v úterý kolem půl desáté po místní komunikaci od Nového Telečkova směrem ke křižovatce na Velké Meziříčí, Rohy a Třebíč. Přijel k nechráněnému železničnímu přejezdu, který byl z jeho směru jízdy označen svislou dopravní značkou Stůj, dej přednost v jízdě. Zde se ale nepřesvědčil, zda může železniční přejezd bezpečně přejet, a nezastavil na takovém místě, odkud by měl náležitý rozhled na trať. Zabrzdil až po spatření osobního vlaku a nestihl už zabránit srážce pravého předního rohu avie s jeho levým předním rohem.

Číst dál...

V baru napadl mladíka, ten skončil v nemocnici

nemocnice trebic ikonaMinulý čtvrtek po dvaadvacáté hodině vyjížděli policisté k napadení v baru v ulici k Haltýři ve Velkém Meziříčí. Na místě zjistili, že tam čtyřiadvacetiletý muž po jednadvacáté hodině napadl devatenáctiletého mladíka. Poškozeného měl napadnout pěstmi a kopy. Tím mu způsobil zranění, se kterým musel být hospitalizován v třebíčské nemocnici.

Číst dál...

Příležitost dělá zloděje. Přesvědčil se o tom řidič, kterému z otevřeného kufru auta zmizel notebook

policie detail01Žďárští policisté pátrají po zloději, který kradl krátce před sedmou hodinou ranní v sobotu 5. července na Brodské ulici ve Žďáru nad Sázavou. Využil nepozornosti řidiče, který nechal otevřený zavazadlový prostor vozidla a nastavoval si v autě navigaci. Pachatel mezitím ze zavazadlového prostoru sebral nylonovou tašku s notebookem a příslušenstvím, mobilním telefonem, finanční hotovostí, platebními kartami a doklady.

Číst dál...

Denní stacionář v Bystřici nad Pernštejnem je již půl roku v provozu

stacionar bystrice ikonaBystřický denní stacionář pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením je v provozu již pět měsíců. Od slavnostního otevření, které se konalo koncem ledna, navštěvují stacionář uživatelé ve věku od 6 do 55 let každý všední den, vždy od 7.00 do 16.00 hodin. „V současné době navštěvuje službu během týdne 13 uživatelů. Maximální denní kapacita 10 uživatelů je stále nenaplněna, proto oslovujeme nové žadatele a vyjednáme s nimi podmínky nástupu,“ uvedla vedoucí stacionáře Bc. Petra Königová.

Číst dál...

V rámci akce S lesníkem do lesa si žďárští žáci zasadily vlastní strom

s lesnikem do lesa 25062014Zvídavost jako přirozená vlastnost dětí se naplno projevila na akci „S lesníkem do lesa“, která proběhla na konci minulého týdne na lesním majetku města Žďár nad Sázavou. Více než 110 dětí ze dvou základních škol ze Žďáru nad Sázavou si mohlo na devíti stanovištích osvojit nejen teoretické znalosti o lese, ale získat i praktické zkušenosti.

Číst dál...

REKLAMA