OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kraj Vysočina přispěje na zdvihací plošinu na nádraží v Křižanově

vozickarKraj Vysočina zaplatí část nákladů na pořízení ruční zdvihací plošiny pro vozíčkáře v železniční stanici v Křižanově. Krajští radní dnes schválili příspěvek ve výši 30 000 korun. Nyní je v Křižanově k dispozici plošina zapůjčená. „Reagovali jsme na zvýšený zájem o přepravu lidí na vozíku a zařízení si do Křižanova vypůjčili. Na jaře příštího roku už bychom měli mít plošinu vlastní,“ uvedla Lenka Horáková, ředitelka krajského centra osobní dopravy v Jihlavě. Mobilní plošiny pro pohodlný nástup do vlaku a výstup z něj mohou tedy cestující s handicapem využívat už ve 12 železničních stanicích na Vysočině.

Číst dál...

Park v Křižanově centrem pozornosti arboristů

arboretumNa podzim letošního roku začala dlouho očekávaná rekonstrukce a revitalizace zeleně (parků) v rámci projektu Kraje Vysočina „Revitalizace parků v zařízeních zřizovaných Krajem Vysočina“. Bude realizována v areálech příspěvkových organizací, které zřizuje Kraj Vysočina (dětské domovy, domovy pro seniory, ústavy soc. péče, zdravotnická zařízení), mimo jiné i v Ústavu sociální péče v Křižanově.

Číst dál...

Z diskotéky odešla bez kabelky

penezenkaPolicisté pátrají po neznámém pachateli, který v pátek v noci odcizil ze židle na diskotéce Krystal ve Žďáře nad Sázavou volně odloženou dámskou kabelku s peněženkou, mobilním telefonem a platební kartou. Majitelce tak krádeží vznikla škoda ve výši 5 400 korun.

Číst dál...

10. ročník ceny MOSTY bude vyhlášen příští rok ve Žďáře nad Sázavou

vozickarŽďár nad Sázavou bude příští rok hostit jubilejní desátý ročník předávání ceny MOSTY. Uznávané ocenění je udělováno za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením. Za jeho dosud devítiletou praxi nebylo uděleno žádnému subjektu v našem regionu. „Návrhy na ocenění mohou podat nejen fyzické osoby, ale například i zástupci neziskových organizací, občanských sdružení, podnikatelské subjekty nebo třeba novináři až do konce tohoto roku. O vítězi ve čtyřech tradičních kategoriích rozhoduje jmenovaný hodnotící výbor,“ informoval Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.

Číst dál...

Řidičovi na Žďársku byly naměřeny 2 promile

policie kontrolyPolicisté z Dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou zastavili a poté kontrolovali v neděli večer krátce před osmnáctou hodinou na silnici II/ 602 v obci Měřín osobní vozidlo  Škoda Felicia. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem, když mu naměřili hodnotu 2,19 promile alkoholu v dechu.

Číst dál...

Nejlepší filmy o zimních sportech uvidíte v Novém Městě na Moravě

kino filmCelovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách přinese do  127 měst Filmový festival zimních sportů. Do Nového Města na Moravě festival přiveze Naboso o.s., které se festival pořádá také v Brně a Tišnově. Naše sdružení se specializuje na pořádání výletů po ČR,ale i do vzdálených krajů. Všechny akce jsou plné dobrodužství a také zajímavých zážitkových kurzů pro všechny nadšené sportovce a cestovatele. Jezdíme na kole, na lodi, na bruslích, na lyžích, na in-linech, nebo prostě „jen“ NABOSO. 

Číst dál...

Ve Včele se vždy pilně pracuje

charita vcely ikona„Pilní jako včeličky“ - tímto způsobem o sobě mluví uživatelé a uživatelky centra aktivizačních služeb pro seniory v Bystřici nad Pernštejnem, které se tak právem nazvalo v roce 2006 Včelou.  Zařízení je dle Zákona o sociálních službách zaregistrováno jako sociálně aktivizační služba pro seniory. Nejen díky své píli, ale také díky Městu Bystřice nad Pernštejnem, které zajišťuje ekonomickou stránku aktivit pro seniory, přispívá na nájem prostor a mzdu pracovnice, která je seniorům na část úvazku k dispozici, přežila Včela až do této chvíle.

Číst dál...

REKLAMA