OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Policisté hledají zlodějku, která okradla seniorku ve Velkém Meziříčí

policie auto cisloVelkomeziříčští policisté šetří případ odcizení peněz, ke kterému došlo 4. června krátce před 12:00 hodinou. Neznámá žena zazvonila u dveří rodinného domku na ulici Ve Vilách ve Velkém Meziříčí. Obyvatelce domku se představila jako pracovnice vodárenské společnosti s tím, že jde vrátit přeplatek za vodné a stočné. Pod touto záminkou se dostala dovnitř domu. Poté seniorku požádala o rozměnění peněz, aby mohla přeplatek vrátit. Poškozená seniorka si šla pro peníze. Když se vrátila, požádala jí pachatelka, aby podepsala nějaké dokumenty.

Číst dál...

Pouliční i podomní prodejci v Třebíči skončili

trebic 03Podobně jako jiná města v České republice a na Vysočině i radnice v Třebíči se rozhodla zakázat podomní a pochůzkový prodej. Rada města za tímto účelem vydala nařízení v podobě nového Tržního řádu, který vstupuje v účinnost 8. dubna 2013.

Číst dál...

ZZS kraje Vysočina pořádá prezentaci k tématu zkvalitnění přednemocniční neodkladné péče

zachranka 02Rychlost pomoci při srdeční zástavě má zásadní význam pro záchranu lidského života. Jaký je rozdíl mezi přístrojovou a ruční masáží srdce? Proč je přístrojová masáž účinnější a proč nepatří k nezbytnému vybavení sanitky? Přijďte se dozvědět více o práci Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina, kterou letos podpoří Skupina ČEZ a Nadace ČEZ. V projektu Vaše volba tak rozhodli obyvatelé Vysočiny a Jihomoravského kraje.

Číst dál...

Tříkrálové dary jsou již sečteny

charita zdar kralove 2013Kašparové, melicharové a baltazarové dokončili pro letošek svou třináctou pouť. S rekordním počtem 411 vydaných kasiček vykoledovali překvapivě vyšší částku než v roce 2012. Ta byla díky spolupráci jednotlivých městských i obecních úřadů sečtena a předána na účet Tříkrálové sbírky. Celkový výtěžek, který zhruba 1 600 koledníků vykoledovalo na území, kde Oblastní charita Žďár nad Sázavou působí, je 2 375 332, 00 korun. 

Číst dál...

Třináctá tříkrálová koleda pro letošek skončila

tri kralove zdar konecZhruba 1 300 koledníků žďárského okresu dokončilo dnešním dnem svoji pouť. 411 kasiček je postupně v rámci kompetencí měst a obcí rozpečeťováno a výtěžky předávány na centrální účet Charity Česká republika. Tam budou poté rozděleny dle variabilních symbolů příslušným charitám. 

Číst dál...

V sobotu hořela výrobní hala společnosti ŽĎAS

hasici 002Osm jednotek hasičů s dvanácti cisternovými automobilovými stříkačkami zasahovalo v sobotu odpoledne u požáru výrobní haly a skladu v areálu společnosti Žďas, a.s. na ulici Strojírenská ve Žďáru nad Sázavou. Plameny za sebou zanechaly škodu v předběžné výši 10 mil. Kč. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn.

Číst dál...

Po výbuchu se v Pavlově zřítila část domu

ikona vybuch pavlov 03 12012013Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly v sobotu ráno u výbuchu v domě v Pavlově na Žďársku. Prvotní informace hovořily o výbuchu plynu v domě. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že nejpravděpodobněji za výbuch mohou akumulační nádoby na ohřev vody.

Číst dál...

REKLAMA